Полша арестува руски гражданин и го обвини в шпионаж, съобщава Ройтерс,

...
Полша арестува руски гражданин и го обвини в шпионаж, съобщава Ройтерс,
Коментари Харесай

Полша арестува руски гражданин и го обвини в шпионаж

Полша арестува съветски жител и го упрекна в шпионаж, съобщава " Ройтерс ", базирайки се на представител на полския министър-координатор на специфичните служби.

Отношенията сред Русия и страните, които в миналото са били под руско въздействие, от дълго време са обтегнати, само че съветската инвазия в Украйна ускори опасенията по отношение на желанията на Москва.

Мъжът е живял в Полша от 18 години и е правил стопанска активност. Той е бил задържан на 6 април и ще остане в ареста три месеца, се споделя в изказване на представителя.

Доказателствата, събрани от Службата за военно контраразузнаване, демонстрират, че мъжът, подготвен от съветските специфични служби, е събирал информация по отношение на военната подготвеност на полските въоръжени сили и войските на НАТО, добави той.

През март Полша експулсира 45 съветски дипломати, заподозрени, че работят за съветското разузнаване. На собствен ред Москва реципрочно изгони 45 полски дипломати този месец.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР