Полицията в германския град Мюнстер разследва вчерашното нападение, при което

...
Полицията в германския град Мюнстер разследва вчерашното нападение, при което
Коментари Харесай

Нападателят в Мюнстер - с психични отклонения

Полицията в немския град Мюнстер проверява вчерашното нахлуване, при което мъж вряза минивана си в хора, убивайки двама души и ранявайки около 30. 

Немски медии през днешния ден показват, че той е имал психологични отклонения. Работил е като графичен дизайнер. Това излиза наяве откакто органите на реда са претърсили жилището му. 

За момента няма данни вчерашното нахлуване в Мюнстер да е терористичен акт

Мъжът е немски жител, на 49 години, без имигрантски генезис, без връзки с терористични организации и без контакти с радикални ислямисти, не престават източниците от Германия. Преди години той е направил опит да се самоубие, а по-късно минал психиатрично лекуване. 

Според някои немски медии при обиска в дома му служителите на реда разкрили автомат " Калашников ", съобщи Българска национална телевизия. Тази информация обаче не е публично доказана. Разследващите отхвърлиха и изказванията, че търсят съучастници. Невярно се оказа и известието, че в автомобила са били открити експлозиви.

Инцидентът стана в старинната част на университетския град Мюнстер, в една от най-оживените зони. Мъжът нападна масите пред ресторант. Двама души починаха на място, а към 30 са ранени. Шофьорът се самоуби преди да дойдат полицейските екипи.

По това време в региона на ресторанта е имало доста служители на реда, поради планувана проява на кюрди. Властите оповестиха, че не са разкрили връзка сред нападателя и митинга.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР