Полиция задържа банкера Мартин Заимов вчера в София при опит

...
Полиция задържа банкера Мартин Заимов вчера в София при опит
Коментари Харесай

Банкерът Мартин Заимов проговори за ареста ВИДЕО

Полиция задържа банкера Мартин Заимов през вчерашния ден в София при опит да заличи букви от надписа на Паметника на руската войска. Вчера сутринта служители на реда са го задържали, до момента в който се е опитвал да замаже със спрей част от посвещението " на руската войска освободителка от признателния български народ ", заяви NOVA.

Действията му са били част от събитие, проведено от последователи за демонтирането на паметника. По-късно денем Мартин Заимов беше освободен.

Той описа какво тъкмо се е случило: „ Сюжетът на действието е доста остарял и би трябвало да бъде решен. Той не е единствено мой, а на доста българи. Започнах да изтривам буквите и незабавно се появиха две коли на полицията”.

„ Във войната армията се назовава „ червена”, а не руска. Това е идеологическа смяна. Армията не ни е освободила и няма по какъв начин българският народ да бъде признателен”, добави Заимов.
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР