Полицай е счупил челюстта на 19-годишния студент от София на

...
Полицай е счупил челюстта на 19-годишния студент от София на
Коментари Харесай

Полицай e счупил челюстта на младежa в къмпинг „Градина”

Полицай е счупил челюстта на 19-годишния студент от София на къмпинг „ Градина ”. Това разгласи основният секретар на Министерство на вътрешните работи Димитър Кангалджиев. Извършителят е чиновник на 4 районно управление (на МВР) в Бургас, на 21 години, и е в системата на Министерство на вътрешните работи от 2023 година Към сегашния миг е в изпитателен период и работи в патрулно-постовата дейност. 

„ Служителят ще понесе цялата суровост на закона. Той е арестуван за 24 часа. Материалите ще бъдат докладвани на прокуратурата с искане за налагане на мярка за неотклонение и покачване на обвиняване ”, добави Кангалджиев.

Първоначално е била получена оперативна информация, че евентуалният причинител на побоя е надзорник от пандиза в Дебелт. В хода на дейностите обаче тази версия не е била доказана. Тъй като била получена информация, че причинителят може да е чиновник на Министерство на вътрешните работи, снимков материал от нападението е изпратен до групи сред чиновници на силовото ведомство.

„ На 6 юли е открито, че въпросният е чиновник на 4 Районно в Бургас. Междувременно е изискана цялата информация за всички охранители на компанията, охранявала мероприятието ”, добави основният секретар на Министерство на вътрешните работи.

Пострадалият изясни по БТВ, че са били в бар на събитие за Джулай морнинг. При влизането бутат фон и пица, след което охранител протяга ръка на едно от момчетата.

„ Аз отидох да видя какво се случва, още преди да съм се доближил, получих мощен удар в лицето и падам на земята. Приятели ми споделиха, че ми е разрушена челюстта. Аз не усещах нищо поради адреналина “, изясни Владимир.

По-рано през днешния ден вътрешният министър Калин Стоянов заяви, че се организират срещи с концесионери и охранители по плажовете по Черноморието, както и с компаниите по заведенията, с цел да им се даде направление да работят, както е редно и по закон, с цел да не се стига до крайности, по тази причина, че някой си е поставил хавлията не където би трябвало.

" Това си е напълно отговорност на самите концесионери, а когато става въпрос за закононарушение, ще се намесваме ние ", съобщи Калин Стоянов.

Служителят на Министерство на вътрешните работи е арестуван за 24 часа. Ще бъде импортирано искане за налагане на мярка за неотклонение и покачване на обвиняване.
Източник: trud.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР