ОФИЦИАЛНО! Държавата заговори за „НАСИЛИЕ“! Изкуствен интелект ще помага на полицията как да бие
Полицаите ще бъдат обучавани с изкуствен интелект на съвременни техники и тактики за потребление на мощ, с които да пазят както себе си, по този начин и арестуваните.
Това стана ясно от думите на премиера Росен Желязков
Те прозвучаха, откакто в Академията на Министерство на вътрешните работи беше открит първият иновационен център за образование и внедряване на модерни технологии във вътрешната сигурност, което е дело на американската компания AXON.
Желязков акцентира, че „ страната единствена има право да упражнява принуждение “ и то „ извънредно в интерес на обществото “.
„ В лабораторията ще се внедряват, употребяват и образоват чиновниците в новаторски способи с потреблението на изкуствен интелект.
Ще се упражняват похвати, техники и тактики, най-вече в техния предпазен аспект – в това число превантивната аналитичност посредством потребление на съвременни технологии, помощни средства, лаборатория с VR – всички действия, свързани с несмъртоносното потребление на техники, както и потреблението на всички форми и нововъведения, които най-модерните постижения на технологията разрешават.
Пределите, които се откриват в закона, по размер на предварителната защита, задържане, потреблението на помощно средство или оръжие, са значими и предвид на опазване на доказателствата. Затова и лимитът на потреблението на избрани помощни средства би трябвало да бъде несмъртоносен и щадящ “, разгласи Желязков.
Вътрешният министър Даниел Митов уточни, че при визитата си в Съединени американски щати е видял какво са постигнали там с модернизацията на полицията посредством технологии.
„ Те дават опция както да бъдат непокътнати полицейският чиновник и арестуваният, по този начин и да бъде облекчавана полицейската работа – тъй че служителите на реда да бъдат по улиците, а не да пишат отчети “, сподели МВР-шефът. По думите му, технологиите на AXON подкрепят както полицейската работа, по този начин и спазването на правата на хората.
„ Използването на тези нови средства има предпазен резултат както за превишаване на полицейските пълномощия, по този начин и за нарушителите. Лабораторията ще способства извънредно доста за работата на служителите на реда “, сподели и ректорът на академията Иван Видолов, като изясни, че през октомври там ще се организира образование на Фронтекс.
„ България има опция да стане водач в Европа и това не е инцидентно, тъй като има богата история с софтуерни нововъведения и открития.
Ще влагаме и в лаборатория за изкуствен интелект, защото виждаме напредъка на страната в тази сфера. Днес е първият ден от едно доста ярко бъдеще “, съобщи създателят и началник на AXON Рик Смит.
Той основава компанията си в гараж в Тусон през 1993 година, откакто двама от приятелите му били убити, а по-късно я прави пионер в енергийните оръжия TASER и разпространява промишлеността за така наречен боди камери.
На откриването бяха демонстрирани съвременни полицейски технологии и способи за работа от профилирани звена на Министерство на вътрешните работи, като стана ясно, че лабораторията ще бъде отворена и за служители на реда от чужбина, които ще могат да се образоват в новите технологии и нововъведенията в сигурността.
Ето какво гласи формалното прессъобщение на Министерския съвет от събитието, оповестено във Facebook.
SafeNews разгласява целия текст без редакторска интервенция:
Министър-председателят Росен Желязков откри в Академията на Министерство на вътрешните работи първия по рода си иновационен център у нас за образование и внедряване на модерни технологии в областта на вътрешната сигурност. Премиерът акцентира смисъла на центъра като начало на извънредно продуктивно партньорство в областта на правоприлагането.„ Държавата е единствената институция, която има конституционно откритото и посочено в закона право да упражнява принуждение – и то единствено в интерес на обществото.
Пределите, които се откриват в закона, за нуждата, размера и размера на дейностите по предварителна защита, задържане и потребление на помощни средства, в това число и огнестрелно оръжие, са извънредно значими с оглед обезпечаването на доказателствата, “ съобщи министър председателят. По думите му, в лабораторията ще се внедряват и употребяват новаторски способи, в това число благодарение на изкуствен интелект. Росен Желязков уточни, че лабораторията не обслужва единствено чиновниците на Министерство на вътрешните работи, а има по-широк публичен резултат, като способства за бистрота, гласност и отбрана на дейностите на чиновниците. „ Обезпечаването на доказателствата е причина за обективен развой, който всички ние се надяваме да откри все по-голямо публично самопризнание, “ министър председателят. “Изкуственият разсъдък и новите технологии дават благоприятни условия за модернизиране на работата на българската полиция “, съобщи министърът на вътрешните работи Даниел Митов. По думите му модерните софтуерни решения и устройства, измежду които тейзър, както и другите форми на разбор на обстановката, криптиране на информация ще дадат благоприятни условия на чиновниците на реда да извършват отговорностите си, тъй че от една страна да пази правата на жителите и правата на арестуваните, а въпреки това – да защищават самите чиновници.„ Радвам се, че в този динамичен свят българските служители на реда ще стартират образование със актуалните технологии в този иновационен център “, акцентира още министър Митов.На церемонията бяха демонстрирани съвременни технологии и способи, употребявани от профилираните звена на Министерство на вътрешните работи, в това число ГДБОП. С откриването на AXON Lab България прави значима крачка към консолидираното на високотехнологични решения в полицейската работа и укрепването на националната и европейската сигурност. Източник: Министерски съвет на Република България Още вести четете в: България, Темите на деня За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News




