Полицаите са постъпили правилно и са направили всичко по силите

...
Полицаите са постъпили правилно и са направили всичко по силите
Коментари Харесай

Криминален експерт защити полицая, прострелял фатално крадец: Постъпил е правилно

Полицаите са постъпили вярно и са създали всичко по силите си да спрат бягащите причинители. Това сподели престъпният специалист и ръководител на Българска оръжейна асоциация Иван Савов. Коментарът идва откакто чиновници на реда простреляха смъртоносно 18-годишен юноша след гонене в София.

Припомняме, че гонката почнала след сигнал за нахлуване и грабеж на две девойки в региона на столичен хотел. Малко след 2 ч. в нощта против понеделник убитият и двама негови съучастници блъснали едно от девойките и след опасност им лишили раница с персонални движимости и пари. По-късно младежите направиха признания.

По думите на Савов „ най-вероятно първият изстрел е бил сигнален, вторият в краката ”. Според него този в рамото е в резултат на това, че бягащият е паднал и по случайност патронът го уцелил. „ Това е последна мярка. Колегите не са психопати и никой служител на реда няма да тръгне да стреля току-тъй по бягащ нарушител ”, безапелационен е престъпният специалист. В ефира на Нова той уточни, че случаите, в които законът позволява на органите на реда да стрелят по някого, са три – при освобождение на заложници, при въоръжено нахлуване им и след предизвестие към лице, извършващо или направило закононарушение от общ темперамент, в случай че то оказва опозиция или се пробва да избяга.

„ Да съдят служител на реда, който си е изпълнявал отговорностите, за съзнателно ликвидиране, е безумство, макар че се е случвало в България ”, безапелационен е Иван Савов. По думите му отношението на униформените към оръжието е доста неприятно, тъй като има доста случаи на разрушени животи на техни сътрудници, откакто разкрили огън.
Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР