Политологът Мария Пиргова коментира, че наред с победата на Прогресивна

...
Политологът Мария Пиргова коментира, че наред с победата на Прогресивна
Коментари Харесай

Румен Радев нямал медия за опора

Политологът Мария Пиргова разяснява, че наред с успеха на „ Прогресивна България “, тази победа носи и голяма отговорност на фона на надълбоко вкоренени проблеми в институциите и администрацията. Според нея основно ще бъде налагането на върховенството на закона без това да се пояснява като реваншизъм, както и провеждането на бързи и поредни промени, изключително в правосъдната система и държавното ръководство.

Пиргова подчертава и върху потребността от съответни политики за хората – в това число развиване на районите, стопанската система и обществените услуги – както и върху смисъла на прозрачността и дейната връзка с обществото, с цел да се оправдаят високите упования и да се резервира публичната поддръжка.

„ Надявам се Румен Радев да бъде министър-председател, другояче не го виждам персонално аз държавното управление. Може би мощно се надявам. Аз като споделям какво мисля, че ще се направи, в действителност приказвам пожелателно, по този начин желая да се направи, по този начин бих направила. “

„ Той (Румен Радев бел.ред.) към момента няма медия, която да го съставлява. Трудно е. Той може би ще би трябвало да обезпечи лична медия, на която да си има доверие. Вероятно ще излъчи негов представител. Предполагам, че първото му слово ще бъде пред Народното събрание и той ще разгласи управническите си планове. Няма потребност от конференция, където да се вихрят мисирки. “

„ Това обръщение, което аз чух е: Кръв, пот и сълзи без кръв. Това беше едно от първите послания. Наслагват се доста рецесии в интернационален проект, в енергиен проект, горивата, инфлацията, която ще се ускори под напора на цените на горивата. Румен Радев не може да предложи оправяне и възстановяване на ситуацията на хората.

Министрите му са огромни пазарници, което ги кара да приказват, че никога няма да сложат таван на цените, никога няма да подействат административни способи. А мен ми се коства, че таван на цените в някои най-разпространени хранителни артикули ще се наложи и би се наложил. “
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР