Политологът Калоян Методиев разкри в интервю за Нова тв, че

...
Политологът Калоян Методиев разкри в интервю за Нова тв, че
Коментари Харесай

Калоян Методиев даде още 5 месеца на Борисов и отсече: Нинова е единственият политически лидер, подготвен да управлява България

 Политологът Калоян Методиев разкри в изявление за Нова тв, че посредством признатия от Европейския парламент /ЕП/ текст на Резолюция за рецесията в България са налице опити от разнообразни страни министър председателят да бъде оправдан: “Резолюцията, която одобри Европейският парламент, е положително за и неприятно за България ". Той добави, че това е било " кръвопреливане на Борисов и акция по неговото избавяне “.

Прочитът на политолога във връзка с наличието на признатата от Европейския парламент Резолюция за България не е вежлив, а хладно дисектиращ наклонността към стабилизиране на колебаенията в статута на министър-председателя Борисов: “Европейската национална партия /ЕНП/ се консолидира зад Борисов. До този миг той линееше. Подценяването на този въпрос посредством няколко пропагандни медии, че надали не след тази резолюция Борисов е разтърсен – не. Сега е укрепен, тъй като ЕНП се сплоти зад него ", сподели политологът в тв ефир.

Той разяснява още, че ЕНП има ръководител на Европейската комисия, както и че партията на Ангела Меркел членува в нея: “Правителствата на Гърция, Хърватия, Унгария и Австрия бяха принудени да поддържат Борисов поради натиска на тази група в Екологичен потенциал “.

Методиев разкри и още една наклонност, основаваща се върху част от текстовете " под линия “ в Резолюцията: " Даде се и тематика на националистите в българското държавно управление, тъй като те бяха в политическото несъществуване, а в този момент имат какво да приказват. Да не приказваме за резултата в България и района за ОМО " Илинден “, където ставаме за смях. Ако това нещо се бе случило в друга страна-членка на Европейски Съюз, тези евродепутати щяха да се озоват в обстановка на публично дамгосване, а тук ги изкараха герои ", разясни политологът.

Един от изразителите на това така наречен " кръвопреливане “ от Екологичен потенциал към Борисов е евродепутатът Елена Йончева, която бе главният представител на приемането на тази резолюция. Тя е работила, съгласно Методиев “под привидното було на битка с корупцията, плюс Радан Кънев “ като са вкарали " извънредно рискови и нездравословни за България постановки като приемане на Истанбулската спогодба, въпреки и под линия - на признание на ОМО " Илинден “ - неща, по които българското общество изрично се е произнесло “.

Политологът посочи: " Имаме несъмнено единение на публичното мнение по тези въпроси, както и решения на Конституционния съд и тези тематики не могат да бъдат пипани повече, само че се влезе в ангажименти с крайнолеви и северни либерали, с цел да се прокара тази резолюция, която под привидното було на нещо положително, прокарват политики, които могат да въздействат дълготрайно на страната ". Той акцентира и че след пет месеца българското общество ще остави Борисов зад тила си, само че някои от признатите в резолюцията тези ще имат дълготраен отрицателен резултат в страната ни.

“Една година да не се появиш и да приказваш за корупция, и внезапно да се появиш да приказваш против водача на партията, която те е избрала и да подкрепиш една резолюция, която е контрапродуктивна и против която е обществото, е подозрително ", означи още Методиев във връзка подозрителното държание на Елена Йончева.

Социологическите прогнози, тиражирани през последните дни, разяснява още политологът: “Всеки се пробва да познае коя партия какъв брой депутати ще вкара в Народното събрание, а народът не се е произнесъл. Предстои забавна зима в обществено и икономическо отношение, както и акция. Нека първо минат изборите и по-късно ще забележим кой с какво ще седне на масата като резултати ".

Той разясни и че сега сме в доста динамична конюнктура: “Аха да падне държавното управление и внезапно укрепва. Разместват се пластовете. Като общество е нужно да вървим към идващите избори с приоритет за провеждането на почтени избори. Народът ще подреди участниците и ще реши по какъв начин ще продължим като общество да се борим с рецесията ", посочи по време на присъединяване си по Народоосвободителна въстаническа армия ТВ Калоян Методиев.

Мнението на специалиста по политически науки е, че има единствено един български политик с подготвеност и склонност да застане отпред на страната и това е водачът на Българска социалистическа партия: “ има качествата, има опциите и капацитета да ръководи ", безапелационен бе политологът, съгласно който след пет месеца българското общество ще остави Борисов зад тила си.

Тогава точно ръководителят на Българска социалистическа партия, счита Методиев, е единственият политически водач в България, който дава отговор на условията за държавен управленец и може да поеме властта, изпълнила всички условия за това: " Първото изискване – Нинова е готова стопански, а на обществото е необходим водач, който да е квалифициран стопански. Следващият министър председател би трябвало да се занимава главно с стопанската система. На второ място – Нинова има административен опит. На трето място – тя има темперамент и воля - нещо, в което никой не се съмнява. Нинова има и политически опит, насъбран през последните години. Не на последно място - тя не е меркантилна. Говори британски и френски, което е належащо изискване за по-добра връзка на Европейско равнище и отбрана на националния интерес ", уточни Методиев.
Източник: varna24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР