Политическият PR експерт Нидал Алгафари бе гост в предаването Денят

...
Политическият PR експерт Нидал Алгафари бе гост в предаването Денят
Коментари Харесай

Нидал Алгафари: Борисов подари на Радев първия му мандат като президент!

Политическият PR специалист Нидал Алгафари бе посетител в предаването „ Денят на Дарик “, където разяснява, че загубата на Виктор Орбан се дължи главно на умората на обществото от дългото му ръководство и желанието на унгарците за по-силна европейска ориентировка. За България Алгафари счита, че изборите няма да се решат от външни тематики като Унгария, а от вътрешни фактори. Той е песимистичен към политическия план на Румен Радев, като твърди, че му липсва ясна идеология, съдружници и стратегическа визия.По думите му акциите се финансират главно от бизнес ползи, а политическата система на всички места действа посредством сходни зависимости. Кампанията в България той дефинира като вяла и доминирана от клишета и отрицателна изразителност. Алгафари предвижда компликации при сформиране на устойчиво държавно управление и вероятен парламент с към пет партии, като акцентира, че реваншизмът и политическото опълчване ще продължат.

„ Радев сгреши изобщо с концепцията си, че би трябвало да прави политически план. Радев, съгласно мен, не послуша и многото анализатори, може би и негови такива, които да му напомнят историята, че един доста по-силен от него президент, два мандата, Георги Първанов, направи АБВ. И видяхме АБВ до каква степен се докара. Някой го подлъга, някой го хлъзна. Той се поддаде на егото си, на страстта си, тъй като след втората година в президентството, който и да е президент, стартира да си фантазира, че той е богопомазан, че той е богоизбран, че каквото и да каже, всички към него вървят и споделят: „ Ти си популярен. “

„ Ако не беше Бойко Борисов да му подари на Радев първия мандат, Радев нямаше да го има. С избора на Борисов за фигурата на Цецка Цачева, която аз доста почитам, само че сигурно тя не беше задоволително мощна фигура да се пребори. И в случай че Бойко Борисов тогава се беше кандидатирал за президент, нямаше да има втори тур дори. Щеше да е Бойко Борисов президент. “

„ Най-интересното нещо, което съм видял в тази акция е един клип, който направи синът ми. Това е най-интересно. И дори когато му се обадих и му споделих на сина ми, отлично на тебе, аз какъв брой съм работил по избори, толкоз новаторско, толкоз красиво, отлично на тебе, приветствам. Но това е единственото нещо, което беше по-различно. “

„ ПП-ДБ в продължение на доста дълго време по един извънредно нечестен, непочтен, гнусен метод се отнасяха и към Бойко Борисов и към господин Пеевски. Всички знаем историята с билбордовете, с тиквите и с прасетата, че дори и на финала, където изкараха едно сходство на прасе на площада. И с това считат, че са нещо доста автентично. Ние ще седим в профил да се смеем, да гледаме, пък другите, като ни пристигна наш ред, ще споделят това е нелегално, не е хубаво, не е прелестно. “

„ Ние сме отрицателно настроени по принцип, във всичко. Ако в новините няма кръв, сперма и урина, то не е забавно. И за това аз не мога да се развеселявам на огромния триумф на нашите волейболисти или на нашите девойки от биатлона, от бадминтона. “

Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР