Политически разрез на изборите за Европейски парламент /ЕП/ у нас

...
Политически разрез на изборите за Европейски парламент /ЕП/ у нас
Коментари Харесай

Доц. Стойчо Стойчев: Президентът има вина за ниската избирателна активност

Политически прорез на изборите за Европейски парламент /ЕП/ у нас и на открито особено за "Новини.бг. " направи доц.Стойчо Стойчев.Той е роден в Шумен през 1983 година.Завършил е политология в Централния европейски университет в Будапеща. Сега преподава „ Анализ на политическия риск и прогнозиране “ в катедра „ Политология “ на Софийския университет. Доц. Стойчев отговори на въпроси, които вълнуват публично виновните жители в България:

Изборите демонстрираха, че има ясна електорална разлика в поддръжката за ГЕРБ и тази за Българска социалистическа партия.

Тази отлика е в порядъка на 100 000 гласа, както споделих пред вас наскоро. Тя остава непроменена от 2014 година насам. Въпреки свадите, проведени най-вече от Българска социалистическа партия, няма наклонност на загуби при ГЕРБ в интерес на соцпартията. Това стана очеизвадно на тези избори.
Стана ясно също по този начин, че

съществува социологически картел,

който се пробва да прави внушения, вместо просто да записва публичните настроения. Видя се, че към десетина дни преди вота, се вършат опити да се внушава, че Българска социалистическа партия води пред ГЕРБ. Няма пояснение по тази причина по какъв начин по този начин в последните дни близо 140 000 души внезапно са си сменили решенията, които гласоподават още веднъж за ГЕРБ. Твърденията на три-четири организации никой човек със здрав разсъдък не би приел за истина. Сега някои хора, които правеха откровена агитация, се пробват да си измият ръцете.
Българска социалистическа партия и по-точно Корнелия Нинова прави нескопосни опити да стовари цялата виновност за погрома си върху плещите на своето протеже Елена Йончева.

Нинова непрекъснато бяга от отговорност.

Първо си изми ръцете с това,че пленумът я неодобрява и пренареди листата. Тогава разгласи, че няма да носи отговорност при възможна загуба. Сега Йончева й е отговорна. Ясно е, че тази жена не е в положение да поема отговорност за личните си дейности. Такъв вид хора, които живеят в политиката непременно, нормално не изкарват дълги мандати в нея. Тя игра доста пъти вабанк и нападателно си постановяваше мнението по доста тематики, унизително изхвърли доста хора, които дългогодишно работеха за партията. Така че в Българска социалистическа партия предстоят динамични промени.
На тези избори стана ясно още, че измежду патриотичните обединения

към този момент имаме ясна известност на Вътрешна македонска революционна организация и персонално на Ангел Джамбазки.

НФСБ и Атака избледняха на изборната карта. Очаквам доста по-категорични дейности от страна на Вътрешна македонска революционна организация в политическото пространство и бъдеще водачество на Джамбазки, който се държа доста съответно в акцията, стигна до доста хора и насочи своите послания.

Много е значимо по какъв начин беше упражнена преференцията във вота.

Това важи с особена мощ за листата на Българска социалистическа партия. Ако забележим, че Сергей Станишев е събрал доста преференциални гласове, тъй че да провокира пренареждане на листата, ще се окаже, че след пленума и гласоподавателите на Българска социалистическа партия неодобряват Корнелия Нинова.
Също по този начин би трябвало да проследим дали ще има пренареждане и в листата на "Демократична България ", тъй като там е забавно дали Стефан Тафров ще бие с преференции Радан Кънев.

В общоевропейски подтекст са забавни изборите във Франция, където име рекордно висока изборна интензивност. Тя е артикул на острото обществено опълчване в страната, видяхме протестът на "жълтите жилетки ", денонощни митинги, конфликти и така нататък Ниската изборна интензивност у нас в този подтекст значи, че тук няма такова мощно обществено опълчване, каквото се опитваха социалистите и президентът да внушават. Опитваха се да ни внушат, че в България има надали не революционна конюнктура, само че се оказа, че тя е единствено в главите на пропагандаторите й. Равносметката сочи, че революционна конюнктура има, само че тя не е в България, а в Западна Европа.

У нас хората демонстрираха, че гледат равнодушно на политиката.

Честността на изборния развой не може да се оспорва от официална позиция. Опитите на Българска социалистическа партия да оспорват, са операции за да се трансферира отговорността за загубата им. ЦИК и администрацията си свършиха добре работата.
Не бива да се подминава ролята на президента в тези избори. Той неведнъж до момента е правил черен пиар на държавното управление. Сега обаче

президентът съумя да понижи изборната интензивност.

Той по този начин и не спря да приказва отрицателно, че изборите ще се фалшифицират, че всичко в България е черно, гадно, корумпирано и така нататък и всичко това способства за отвращението на хората от политиката. Радев беше и огромен юрист на машинното гласоподаване, само че се видя какво се случи с него. И в случай че сега се пробва да търси под вола теле, да не го прави, тъй като там теле няма.... Няма да е неприятно да намерения за държанието си, за хората, с които работи, в случай че има упоритости да реализира дълготрайни резултати в политиката. Защото с Българска социалистическа партия това няма да му се случи, тази партия няма по какъв начин да победи ГЕРБ и това ясно се видя на евровота.

Източник: novini.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР