Тити Папазов и още 140 души се прибраха от Израел с полет от Оман
Полет със 140 души от Оман кацна на летище " Васил Левски " в София. Собственикът на една от задграничните нискотарифни компании е провел прибирането на чиновниците си, които са били в страни в Близкия изток.
Баскетболният треньор Тити Папазов е измежду пасажерите, съумя да се прибере от Израел. Той и баскетболният отбор на „ Апоел ” (Тел Авив) прекараха последните 24 часа в път с рейс до израелския курорт Ейлат, след което летели от египетския град Таба за Атина, а тази заран – и към София.
„ Невероятно божие съвпадане на празника. Не съм го направил, с цел да е по-спокойно за фамилията ми, само че в действителност не е елементарно - война е. За хората, които са в България и мислят за своите близки в Израел, е доста по-трудно. Единствено малко по-атрактивно беше на границата с Египет, тъй като пешком би трябвало да се пътува и ние бяхме подготвени за нещо доста тежко ”, съобщи треньорът безусловно след кацането си.
Сред пасажерите има представители на самолетната компания от разнообразни националности, членове на техните фамилии, както и дипломати. Вчера те са отпътували от Абу Даби с рейс до Мускат и тази заран самолетът е изхвърчал за София.
Държавата подсигурява, че всички наши сънародници ще бъдат прибрани в България по най-бързия, по най-сигурния метод. Обсъждат се разнообразни благоприятни условия, разновидности, направления, само че най-важна е сигурността на българските жители.
Това акцентира по-рано служебният министър председател Андрей Гюров на брифинг в Министерския съвет след незабавна среща, свикана от него по отношение на евакуацията на български жители от Близкия изток.
Той удостовери, че имаме самолети, които са в подготвеност да излетят, като още на следващия ден се чака да бъде сбъднат подобен полет от Оман. Очаква се с него да се приберат у нас към 300 души.
Външната министърка Надежда Нейнски посочи, че подобен полет ще бъде сбъднат единствено в случай че обстановката на място е безвредна.
Баскетболният треньор Тити Папазов е измежду пасажерите, съумя да се прибере от Израел. Той и баскетболният отбор на „ Апоел ” (Тел Авив) прекараха последните 24 часа в път с рейс до израелския курорт Ейлат, след което летели от египетския град Таба за Атина, а тази заран – и към София.
„ Невероятно божие съвпадане на празника. Не съм го направил, с цел да е по-спокойно за фамилията ми, само че в действителност не е елементарно - война е. За хората, които са в България и мислят за своите близки в Израел, е доста по-трудно. Единствено малко по-атрактивно беше на границата с Египет, тъй като пешком би трябвало да се пътува и ние бяхме подготвени за нещо доста тежко ”, съобщи треньорът безусловно след кацането си.
Сред пасажерите има представители на самолетната компания от разнообразни националности, членове на техните фамилии, както и дипломати. Вчера те са отпътували от Абу Даби с рейс до Мускат и тази заран самолетът е изхвърчал за София.
Държавата подсигурява, че всички наши сънародници ще бъдат прибрани в България по най-бързия, по най-сигурния метод. Обсъждат се разнообразни благоприятни условия, разновидности, направления, само че най-важна е сигурността на българските жители.
Това акцентира по-рано служебният министър председател Андрей Гюров на брифинг в Министерския съвет след незабавна среща, свикана от него по отношение на евакуацията на български жители от Близкия изток.
Той удостовери, че имаме самолети, които са в подготвеност да излетят, като още на следващия ден се чака да бъде сбъднат подобен полет от Оман. Очаква се с него да се приберат у нас към 300 души.
Външната министърка Надежда Нейнски посочи, че подобен полет ще бъде сбъднат единствено в случай че обстановката на място е безвредна.
Източник: novinite.bg
КОМЕНТАРИ




