Пол Джордж вдъхнови Ел Ей Клипърс за победа над Атланта

...

Пол Джордж поведе Клипърс към победа над Атланта

Пол Джордж въодушеви Ел Ей Клипърс за победа над Атланта Хоукс със 150:101 при домакинския си дебют за отбора в мач от постоянния сезон на НБА.

Крилото стартира срещата в стартовата петица и за малко над 20 минути игра означи 37 точки и добави 4 битки и 3 асистенции, 2 откраднати топки и 1 чадър. Клипърс бяха без огромната си звезда Кауай Ленард, само че това не и попречи да се показват ужасно в офанзива и да отбележат над 30 точки във всички четвъртини. Лу Уилямс добави 26 точки от пейката за триумфа, а Джером Робинсън се регистрира с 21 точки, също като запаса. Домакините приключиха с 53.8 % сполучлива пукотевица в мача и 51.5 % успеваемост за три точки. За Атланта Трей Йънг бе единственият, който доближи кота 20 точки (20 точки, 6 асистенции и 5 борби).

След този мач Клипърс има баланс от 8 победи и 5 загуби, до момента в който Атланта са с актив от 4 триумфа и 8 провали. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg