Пожаро-тактическо учение проведоха отделите по сигурността на Пристанище Варна“ ЕАД,

...
Пожаро-тактическо учение проведоха отделите по сигурността на Пристанище Варна“ ЕАД,
Коментари Харесай

Максимална реалност: Евакуиране и пожарни на варненското пристанище

Пожаро-тактическо обучение организираха отделите по сигурността на " Пристанище Варна “ ЕАД, Регионална дирекция " ПБЗН “ – Варна и доброволци на Българския червен кръст.

Екипите отработиха битка и недопускане разпространяването на пожар в складови пространства на територията на Пристанищен терминал Варна – Изток, изтегляне на ранени и оказване на първа долекарска помощ.

В учението бяха задействани пет противопожарни автомобила на три районни служби на РД " ПБЗН “ – Варна, както сили и средства на пристанищния оператор.

Участниците в учението бяха сложени в обстановки, оптимално близки до действителните и трябваше да вземат бързи и съответни решения, по отношение на образуване на взаимоотношение и координиране на дейностите сред тях.

При отлична съгласуваност екипите на пристанището, противопожарните служби и доброволците отработиха обособените детайли на учението, на което бе тествана и нова противопожарна техника. 
Източник: varna24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР