Пожарникари спасиха жена в тежко състояние
Пожарникари и служители на реда избавиха жена в тежко положение от Хасково. Тя е откарана в болница в Хасково и настанена за лекуване.
Предната вечер съседи подали сигнал, че не са я виждали от няколко дни. Те били доста обезпокоени, тъй като дамата живеела сама. Веднага към адреса били ориентирани чиновници на районното ръководство и огнеборци, там дошъл и медицински екип. На място те открили, че вратата на жилището й е заключена, само че при огледа забелязали отворен прозорец.
За да не се разрушава вратата, двамата пожарникари – контрольор Веселин Бекяров и младши специалист Георги Мечков, незабавно решили да употребяват автостълбата. Така те съумели да влязат в жилището, в който заварили дамата да лежи на земята в безпомощно положение.
Заедно с служителите на реда спасителите пренесли потърпевшата до колата за спешна помощ. Тя е призната в болничното заведение в Хасково, където по данни на медиците е нормализирана, само че към момента има риск за живота й.




