Горски пожар в древната гора на Британска Колумбия, където някои дървета са на 1000 години
Пожарната работа на Британска Колумбия споделя, че екипите се борят с пожар от 10 хектара в парк, който пази част от това, което провинцията назовава „ само вътрешно умерена тропическа гора в света “, с дървета на възраст 1000 години.
Древната гора или паркът Chun T'oh Whudujut е на към 115 километра източно от принц Джордж в обичайна територия на Lheidli T' enneh First Nation.
В момента е затворен заради горския пожар, като службата за битка с горските пожари споделя, че реагира на голям брой произшествия в парка, като най-големият пожар обгръща 10 хектара.
Услугата се споделя в изказване в обществените медии, че първичните нападателни екипи са на мястото и са основани хеликоптерна площадка и система за водно предаване.
Но се споделя, че теренът на парка и екологичната и културна 100...
Прочетете целия текст »




