Пожарът над военния полигон Ново село не е овладян окончателно,

...
Пожарът над военния полигон Ново село не е овладян окончателно,
Коментари Харесай

Не е овладян пожарът над военния полигон Ново село

Пожарът над военния полигон " Ново село " не е овладян дефинитивно, макар, че в два следващи дни на помощ на огнеборците бяха включени два хеликоптера на Военновъздушните сили.

Днес главните сили и средства ще бъдат ориентирани в западната част, където към момента пожарът не е сподавен и се развива.

Очакванията са той да бъде стеснен от просеката, която бе направена през вчерашния ден с тежка верижна машина. Тази заран ще се вземе решение дали в битката с огъня да бъде включен още веднъж хеликоптер.

Това разгласи шефът на пожарната в Сливен комисар Владимир Демирев. Пожарът е провокиран от образователни стрелби на полигона, а заплахата от инцидентни невзривени муниции усложни работата на огнеборците.

Огънят обхвана низова растителност на повърхност от повече от 300 декара. Над 60 военни, 30 пожарникари и горски чиновници гасят пламъците към този момент трети ден.

Вижте още в директното включване на Стоян Радев.
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР