Пожар пламна в трафопост в центъра на Ямбол
Пожар пламна в трафопост в центъра на Ямбол, наоколо до Художествената изложба „ Жорж Папазов “. Сигналът е подаден малко след 15:00 часа, оповестиха за Българска телеграфна агенция от Областната дирекция на Министерство на вътрешните работи в Ямбол.
Огънят към този момент е загасен, а сега чиновници на електроразпределителното сдружение отстраняват повредата, която остави без ток жилища и магазини в централната градска част.
„ Сигналът беше, че е зародила детонация в трафопост. На място установихме, че се касае за запалване на част от електропроводниците, евентуално при натоварване на електрическата мрежа. Горенето е ликвидирано, изчакваме единствено да се проветри помещението, след което зареждането ще бъде възобновено “, изясни старши контрольор Благой Димитров от ямболската противопожарна работа.




