Пожар е избухнал днес около обяд в горски масиви край

...
Пожар е избухнал днес около обяд в горски масиви край
Коментари Харесай

Пожар избухна в Пазарджишко, спешно се търсят доброволци

Пожар е избухнал през днешния ден към обяд в горски масиви край беловското село Габровица, заяви представителят на Областната дирекция на Министерство на вътрешните работи в Пазарджик Мирослав Стоянов. Стоянов добави, че в поддръжка се чака и хеликоптер от авиобаза Крумово.

За преодоляване на огъня на мястото са всички екипи на районната противопожарна работа в гр. Белово и локалното непринудено формирование. В формалния Фейсбук профил на общината също се обръщат с апел всеки, който са намира в региона и можете да се включи в гасенето на пламъците да го стори.

На мястото са регионалният шеф на Пазарджик Валентина Кайтазова, заместител регионалният шеф Осман Мурадов и шефът на Регионалната дирекция " Пожарна сигурност и отбрана на популацията " гл. комисар Ангел Ангелов, съобщи кореспондентът на Българска телеграфна агенция в Пазарджик Николета Манджукова.

Кметът на община Белово Стойко Стефанов сподели, че пожарът е на километър от обитаемото място.

" Противопожарните екипи и доброволците са реагирали бързо и се поставят всички старания огънят да не приближи селото. При пожар постоянно има рискове, само че действаме навреме и не желаеме да всяваме непотребна суматоха измежду хората ", разяснява още Стефанов.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР