„Хизбула” изстреля ракети срещу Израел и обвини израелската армия в нарушаване на примирието
Подкрепяната от Иран формация „ Хизбула ” разгласи, че е изстреляла ракети и дронове към северната част на Израел, като упрекна израелската войска в нарушение на примирието. Това става в навечерието на плануваните за четвъртък във Вашингтон договаряния сред израелски и ливански представители.
По-рано израелската войска упрекна „ Хизбула ”в очевидно нарушаване на прекратяването на огъня. Не е ясно още дали на договарянията във Вашингтон ще се търси удължение на нежното помирение сред Израел и „ Хизбула ”или ще се върви към по-задълбочени договаряния.
Подкрепяната от Иран формация е срещу договарянията, а министър председателят на Ливан съобщи от Париж, че държавното управление му не търси борба с „ Хизбула ”, само че няма да се поддаде на закани.
По-рано израелската войска упрекна „ Хизбула ”в очевидно нарушаване на прекратяването на огъня. Не е ясно още дали на договарянията във Вашингтон ще се търси удължение на нежното помирение сред Израел и „ Хизбула ”или ще се върви към по-задълбочени договаряния.
Подкрепяната от Иран формация е срещу договарянията, а министър председателят на Ливан съобщи от Париж, че държавното управление му не търси борба с „ Хизбула ”, само че няма да се поддаде на закани.
Източник: darik.bg
КОМЕНТАРИ




