Деелектрификацията на Украйна
Почти две седмици продължава деелектрификацията на Украйна, която стартира на 10 октомври след терористичната офанзива на Кримския мост и изказването на президента, че " това не може да се търпи повече ".
Общо взето аз персонално имах възприятието, че " това повече не може да се търпи " на 2 май 2014г. А и несъмнено освен аз. Но за това към този момент е казано доста, няма да го повтаряме.
И фактът, че деелектрификацията на Украйна трябваше да стартира напролет, при започване на СВО, а мобилизацията трябваше да бъде оповестена няколко месеца по-рано, също беше разискван.
Но в точния момент или не напълно, стартира деелектрификацията на Украйна.
Най-интензивните удари бяха нанесени на 10-11 октомври, понеделник-вторник. През първите два дни в украинските енергийни обекти, т.е. в Топлоелектрическа централа и подстанциите, са изпратени от 70 до 100 калибра (данните варират в другите източници).
Украинската страна разгласи, че е съумяла да смъкна съвсем половината. Но те разкрасиха това, в реалност съвсем всички изстреляни ракети реализираха задачата си.
Прекъсвания на електрозахранването породиха във всички райони и огромни градове на Украйна. В Лвов нямаше ток и вода ден, а може би и повече. Метрото беше спряно в Харков и Киев.
Основният въпрос на първия ден беше дали тази акция е еднодневна и превантивна или ударите ще продължат до връщането на украинската енергетика към положението на Унгарска народна република - модел от 1918 година
Ударите продължиха. В цяла Украйна още веднъж прозвуча алармата за въздушна офанзива, изгасиха осветлението и стопираха водоподаването. Метрото спря и имаше понижение на интернет трафика.
Ударите не престават и през идващите 10 дни, само че с по-малък интензитет.
Общо към 200 удара бяха нанесени в Украйна за по-малко от 2 седмици деелектрификация.
По-голямата част от ударите са нанесени от " калибри ", които, съгласно Арестович, Русия беше свършила преди няколко месеца. Оказа се, че данните на Арестович са неточни. Меко казано. Това обаче е обикновено за него, той е скъп в Украйна не за точността на информацията, а за увереността в бъдещето и способността умерено да изясни във всяка обстановка, както и това, че Украйна ще я преодолее. Но в този момент не става въпрос за него.
Част от ударите по украинския енергиен бранш бяха нанесени благодарение на БПЛА Геран-2 Камикадзе, който Русия или закупи от Иран, или не закупи, или го направи сама, или по лиценз, или копипейст, или може би не...
Както и да е, през последните 2 седмици БПЛА Геран-2 бяха употребявани по-интензивно от всеки път.
Практиката демонстрира, че свалянето на Геран-2 за украинската противовъздушна защита е в действителност по-трудно от " Калибър ". Учудващо, само че факт е, че съвсем всички " герани " реализираха задачите си. Известен е единствено един изцяло доказан случай, когато БПЛА Геран-2 е бил свален. И даже тогава той не беше свален вечно, а просто го избиха от курса, вследствие на което дронът влезе в жилищна постройка. Киев се опита да показа това като виновност на Русия, само че се получи някак неумело.
Що се отнася до деелектрификацията на Украйна, цялостно затъмнение в цялата страна, несъмнено, не се случи. Но украинският енергиен бранш пострада доста съществено.
Според разнообразни източници през последните 10 дни от 30% до 50% от мощностите, както преносни, по този начин и генериращи, са били спрени.
Дори формален Киев призна, че към една трета от електроенергетиката е изгубена.
В по-голямата част от Украйна е възобновено подаването на електрическа енергия, като се употребяват спешни и аварийни схеми. Но дефицитът на сила продължава и управляващите са създали специфични рекомендации за икономисване, като приканват популацията да не употребява енергоемки уреди в пиковите часове. И май всички часове стават пикови.
На места не престават ветрилните спирания и спиранията на тока. Някои компании са изключени от мрежата. В редица градове придвижването на електротранспорта е понижено или спряно. Те се отхвърлиха от осветяването на здания, отчасти е изгасено нощното осветяване.
Някъде даже повериха на полицията функционалностите по енергиен надзор – да ревизират енергоспестяващия режим. Просто не е напълно ясно по какъв начин тъкмо би трябвало да стане това. Няма да върви полицията във всички жилища, с цел да ревизира дали електрическият радиатор е включен в контакта.
Като цяло две седмици на деелектризация не минаха без диря за Украйна, това е явно.
Една от най-значимите загуби за украинския режим е прекъсването на износа на електрическа енергия за Европейския съюз. Износът беше доста сериозен, достигайки мощ от 1 GW. Сега няма какво да изнасяме за Европа, време е да се изиска електрическа помощ от страните от Европейски Съюз.
Ако вземем поради, че зимата наближава и Украйна е доста зле готова за отоплителния сезон, дефицитът на електрическа енергия през идващите месеци единствено ще се усили. И не е реалност, че Европа ще пристигна на помощ, там също не е доста добре с електричеството.
Дали ударите ще продължат не е напълно ясно.
Най-вероятно Кремъл няма да извърши цялостна деелектрификация на Украйна, а единствено частична. Приблизително в размера, който се създава сега, в границите на 30-50%.
Може би ще има обособени " довършителни " удари върху тези обекти, които не са били „ приключени “ в сходство с първичните проекти или които ще бъдат възобновени прекомерно бързо.
Как да оценим работата, осъществена през последните 12 дни по деелектрификацията на Украйна?
Разбира се, че е по-добре от нищо. Хубаво е, че тази работа най-сетне стартира. Беше от дълго време закъсняла.
Също по този начин е добре, че не се ограничиха до еднодневен удар, а биеха съвсем две седмици и извадиха от строя много забележителна част от енергетиката.
Създадени са известни неудобства за киевския режим – това е явно. В същото време беше заплеснат митът за непробиваемия „ стоманен купол “ на Противовъздушна отбрана над Киев. Част от жителите на Киев и жителите на други градове още веднъж хукнаха към Европа. В Киев са принудени да мислят на кого да дадат светлина и кого да изключат при всеобщия дефицит. Някои редприятия трябваше да спрат. Имаше спирания в работата на ж.п. структурите.
Но работата явно не е приключена.
Все някак ще се откри придвижването на влакове, изключително тези с военни товари. Ще намерят електричество. И сериозните бизнеси ще се заредят с сила. Ще има и задоволително електричество за телевизия и клетъчни връзки.
Останалите 50-70% от украинската сила към момента са изцяло задоволителни, с цел да задоволят всички сериозни потребности на киевския режим, които включват придвижването на военни ешелони, обезпечаване на работата на телевизионни центрове и клетъчни връзки.
Следователно, в случай че Русия възнамерява да завоюва тази война, без да разтяга това „ наслаждение “ с десетилетия, ударите би трябвало да продължат.
Необходимо е или да се довърши енергийният бранш на Украйна до положение на общо устойчиво спиране на тока и деелектрификация най-малко на равнище 80-90%, или да се нанесат удари по железопътни възли, мостове през Днепър, мобилни оператори и предавателни възли на телевизионни центрове.
Като цяло би било по-логично да се стартира единствено от мостовете през Днепър и железопътните възли. След това изключете зомби-телевизията, интернет и клетъчните връзки. И по-късно да се извърши деелектризация, тъй като тази задача е по-сложна и визира поддържането на живота на популацията, за разлика от човека-зомби, без който елементарно можете да живеете.
Но в Кремъл очевидно са решили да тръгнат по противоположния път - да накълцат опашката на гневното куче на дребни части от обич към животните. За да получите пет за хуманизъм в края на дните си и да отидете в парадайса на небето, а не просто да умрете.
Е, както пее Висоцки, „ жирафът е огромен - той знае по-добре... “
Основното е, че процесът на деелектрификация на ТГ Украйна въпреки всичко е почнал.
Превод: Европейски Съюз
ВАЖНО!!! Уважаеми читатели на, лимитират ни поради позициите ни! Влизайте непосредствено в сайта www.pogled.info . Споделяйте в профилите си, с другари, в групите и в страниците. По този метод ще преодолеем рестриктивните мерки, а хората ще могат да доближат до различната позиция за събитията!?
Когато видите знака " подправени вести ", това значи, че тази публикация е целесъобразно да се прочете!!!
Абонирайте се за нашия Ютуб канал/горе вдясно/: https://www.youtube.com
Общо взето аз персонално имах възприятието, че " това повече не може да се търпи " на 2 май 2014г. А и несъмнено освен аз. Но за това към този момент е казано доста, няма да го повтаряме.
И фактът, че деелектрификацията на Украйна трябваше да стартира напролет, при започване на СВО, а мобилизацията трябваше да бъде оповестена няколко месеца по-рано, също беше разискван.
Но в точния момент или не напълно, стартира деелектрификацията на Украйна.
Най-интензивните удари бяха нанесени на 10-11 октомври, понеделник-вторник. През първите два дни в украинските енергийни обекти, т.е. в Топлоелектрическа централа и подстанциите, са изпратени от 70 до 100 калибра (данните варират в другите източници).
Украинската страна разгласи, че е съумяла да смъкна съвсем половината. Но те разкрасиха това, в реалност съвсем всички изстреляни ракети реализираха задачата си.
Прекъсвания на електрозахранването породиха във всички райони и огромни градове на Украйна. В Лвов нямаше ток и вода ден, а може би и повече. Метрото беше спряно в Харков и Киев.
Основният въпрос на първия ден беше дали тази акция е еднодневна и превантивна или ударите ще продължат до връщането на украинската енергетика към положението на Унгарска народна република - модел от 1918 година
Ударите продължиха. В цяла Украйна още веднъж прозвуча алармата за въздушна офанзива, изгасиха осветлението и стопираха водоподаването. Метрото спря и имаше понижение на интернет трафика.
Ударите не престават и през идващите 10 дни, само че с по-малък интензитет.
Общо към 200 удара бяха нанесени в Украйна за по-малко от 2 седмици деелектрификация.
По-голямата част от ударите са нанесени от " калибри ", които, съгласно Арестович, Русия беше свършила преди няколко месеца. Оказа се, че данните на Арестович са неточни. Меко казано. Това обаче е обикновено за него, той е скъп в Украйна не за точността на информацията, а за увереността в бъдещето и способността умерено да изясни във всяка обстановка, както и това, че Украйна ще я преодолее. Но в този момент не става въпрос за него.
Част от ударите по украинския енергиен бранш бяха нанесени благодарение на БПЛА Геран-2 Камикадзе, който Русия или закупи от Иран, или не закупи, или го направи сама, или по лиценз, или копипейст, или може би не...
Както и да е, през последните 2 седмици БПЛА Геран-2 бяха употребявани по-интензивно от всеки път.
Практиката демонстрира, че свалянето на Геран-2 за украинската противовъздушна защита е в действителност по-трудно от " Калибър ". Учудващо, само че факт е, че съвсем всички " герани " реализираха задачите си. Известен е единствено един изцяло доказан случай, когато БПЛА Геран-2 е бил свален. И даже тогава той не беше свален вечно, а просто го избиха от курса, вследствие на което дронът влезе в жилищна постройка. Киев се опита да показа това като виновност на Русия, само че се получи някак неумело.
Що се отнася до деелектрификацията на Украйна, цялостно затъмнение в цялата страна, несъмнено, не се случи. Но украинският енергиен бранш пострада доста съществено.
Според разнообразни източници през последните 10 дни от 30% до 50% от мощностите, както преносни, по този начин и генериращи, са били спрени.
Дори формален Киев призна, че към една трета от електроенергетиката е изгубена.
В по-голямата част от Украйна е възобновено подаването на електрическа енергия, като се употребяват спешни и аварийни схеми. Но дефицитът на сила продължава и управляващите са създали специфични рекомендации за икономисване, като приканват популацията да не употребява енергоемки уреди в пиковите часове. И май всички часове стават пикови.
На места не престават ветрилните спирания и спиранията на тока. Някои компании са изключени от мрежата. В редица градове придвижването на електротранспорта е понижено или спряно. Те се отхвърлиха от осветяването на здания, отчасти е изгасено нощното осветяване.
Някъде даже повериха на полицията функционалностите по енергиен надзор – да ревизират енергоспестяващия режим. Просто не е напълно ясно по какъв начин тъкмо би трябвало да стане това. Няма да върви полицията във всички жилища, с цел да ревизира дали електрическият радиатор е включен в контакта.
Като цяло две седмици на деелектризация не минаха без диря за Украйна, това е явно.
Една от най-значимите загуби за украинския режим е прекъсването на износа на електрическа енергия за Европейския съюз. Износът беше доста сериозен, достигайки мощ от 1 GW. Сега няма какво да изнасяме за Европа, време е да се изиска електрическа помощ от страните от Европейски Съюз.
Ако вземем поради, че зимата наближава и Украйна е доста зле готова за отоплителния сезон, дефицитът на електрическа енергия през идващите месеци единствено ще се усили. И не е реалност, че Европа ще пристигна на помощ, там също не е доста добре с електричеството.
Дали ударите ще продължат не е напълно ясно.
Най-вероятно Кремъл няма да извърши цялостна деелектрификация на Украйна, а единствено частична. Приблизително в размера, който се създава сега, в границите на 30-50%.
Може би ще има обособени " довършителни " удари върху тези обекти, които не са били „ приключени “ в сходство с първичните проекти или които ще бъдат възобновени прекомерно бързо.
Как да оценим работата, осъществена през последните 12 дни по деелектрификацията на Украйна?
Разбира се, че е по-добре от нищо. Хубаво е, че тази работа най-сетне стартира. Беше от дълго време закъсняла.
Също по този начин е добре, че не се ограничиха до еднодневен удар, а биеха съвсем две седмици и извадиха от строя много забележителна част от енергетиката.
Създадени са известни неудобства за киевския режим – това е явно. В същото време беше заплеснат митът за непробиваемия „ стоманен купол “ на Противовъздушна отбрана над Киев. Част от жителите на Киев и жителите на други градове още веднъж хукнаха към Европа. В Киев са принудени да мислят на кого да дадат светлина и кого да изключат при всеобщия дефицит. Някои редприятия трябваше да спрат. Имаше спирания в работата на ж.п. структурите.
Но работата явно не е приключена.
Все някак ще се откри придвижването на влакове, изключително тези с военни товари. Ще намерят електричество. И сериозните бизнеси ще се заредят с сила. Ще има и задоволително електричество за телевизия и клетъчни връзки.
Останалите 50-70% от украинската сила към момента са изцяло задоволителни, с цел да задоволят всички сериозни потребности на киевския режим, които включват придвижването на военни ешелони, обезпечаване на работата на телевизионни центрове и клетъчни връзки.
Следователно, в случай че Русия възнамерява да завоюва тази война, без да разтяга това „ наслаждение “ с десетилетия, ударите би трябвало да продължат.
Необходимо е или да се довърши енергийният бранш на Украйна до положение на общо устойчиво спиране на тока и деелектрификация най-малко на равнище 80-90%, или да се нанесат удари по железопътни възли, мостове през Днепър, мобилни оператори и предавателни възли на телевизионни центрове.
Като цяло би било по-логично да се стартира единствено от мостовете през Днепър и железопътните възли. След това изключете зомби-телевизията, интернет и клетъчните връзки. И по-късно да се извърши деелектризация, тъй като тази задача е по-сложна и визира поддържането на живота на популацията, за разлика от човека-зомби, без който елементарно можете да живеете.
Но в Кремъл очевидно са решили да тръгнат по противоположния път - да накълцат опашката на гневното куче на дребни части от обич към животните. За да получите пет за хуманизъм в края на дните си и да отидете в парадайса на небето, а не просто да умрете.
Е, както пее Висоцки, „ жирафът е огромен - той знае по-добре... “
Основното е, че процесът на деелектрификация на ТГ Украйна въпреки всичко е почнал.
Превод: Европейски Съюз
ВАЖНО!!! Уважаеми читатели на, лимитират ни поради позициите ни! Влизайте непосредствено в сайта www.pogled.info . Споделяйте в профилите си, с другари, в групите и в страниците. По този метод ще преодолеем рестриктивните мерки, а хората ще могат да доближат до различната позиция за събитията!?
Когато видите знака " подправени вести ", това значи, че тази публикация е целесъобразно да се прочете!!!
Абонирайте се за нашия Ютуб канал/горе вдясно/: https://www.youtube.com
Източник: pogled.info
КОМЕНТАРИ




