Почти до бой: „Възраждане“ скочиха на Монол Пейков – бил пиян и по тениска
Почти до пердах се стигна в пленарната зала по време на дебатите по президентското несъгласие върху решението на Министерски съвет и Народно събрание да дадем БТР-и на Украйна.
Напрежението се повиши след изявление на Ивайло Мирчев, който изиска отговор от „ Възраждане “ кой от „ управлението на партията е набил общинският консултант Иван Алексиев “. Последваха подвиквания и замяна на реплики.
След Мирчев думата взе Костадинов, който съобщи, че държавното управление „ следва непознат интерес “ като от залата се чу по какъв начин Манол Пейков от ПП-ДБ на няколко пъти подвиква от място: „ Руският, съветският! “.
Заместник-председателят на Народно събрание даде отмора от 15 минути като депутати на „ Възраждане “ отидоха при Пейков да му търсят сметка. Наложи се други народни представители и квестоврите да успокоят пристрастеностите.
След като възобнови съвещанието, Росица Кирова заяви, че държанието на депутатите от „ Възраждане “, които отидоха да се бутат с Манол Пейков, ще бъде разисквано на идващия председателски съвет в Народно събрание.
После депутатите на Костадин Костадинов желаеха Манол Пейков да бъде отхвърлен от съвещанието, тъй като бил по „ тениска “ и „ смърдял на бъчва “, тъй като бил пийнал и срам за Народното събрание.
FaceBookTwitterPinterest




