Починала е една от първите певици в Ансамбъл Пирин Зонка

...
Починала е една от първите певици в Ансамбъл Пирин Зонка
Коментари Харесай

Отиде си една от първите певици в ансамбъл Пирин

Починала е една от първите певици в Ансамбъл " Пирин " Зонка Николова. Това оповестиха от ансамбъла във фейсбук профила си. 

Поклонението ще се състои на 28 януари - вторник, от 11 ч. в църквата на Старите гробища.

Ансамбъл „ Пирин ” е един от най-известните български фолклорни ансамбли и посланици на българското национално изкуство по света.
Създаден през 1954 година за търсене и креативно пресъздаване на българския фолклор, за претворяване на сцената хубостта на достоверни фолклорни мостри, както и основаване на творби на фолклорна основа с присъединяване на модерни създатели – композитори, музиканти, хореографи, художници, поети.

Обликът на отбор ”Пирин ” внушава на всеки, докоснал се до изкуството му, че фолклорът е скъпото духовно съзидание на един народ, което живее и органично прониква в съвременността.

За времето от своето битие отбор ”Пирин ” е изнесъл над 7000 концерта пред повече от 6 милиона фенове и слушатели у нас и в 60 страни по всички континенти по света.
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР