Победната серия на БК "Видабаскет" във втората фаза на първенството

...

Видабаскет с тежка загуба от Академик в Ботевград

Победната серия на БК "Видабаскет " във втората фаза на шампионата на мъжката "А " баскетболна група завърши с разгромна загуба от "Академик София-2 ". Видинските баскетболисти изгубиха със 104:66 точки при гостуването си в Ботевград. На полувремето "Видабаскет " изоставаше с 45:28 откакто загуби първата част с 23:11, а втората с 22:17. Най-резултат за видинския тим беше Теодор Николов с 24 точки, 3 битки и 2 асистенции. Юлиян Колев приключи с 14 точки, а Калоян Петров добави 13. За спечелилите от Академик Цветомир Чернокожев осъществя 22 точки, 10 битки и 5 откраднати топки, Георги Дамянов се регистрира с 21.
В идващия кръг "Видабаскет " се изправя против втория в класирането Балкан-2. Срещата ще се организира на 11 март от 17:00 часа.
Източник: bulnews.bg