Победната домакинска серия на Манчестър Юнайтед приключи в сряда вечер

...

Победната серия на Юнайтед приключи с „Дербито на розите“

Победната домакинска серия на Манчестър Юнайтед завърши в сряда вечер с „ Дербито на розите “.

Лийдс взе точка от „ Олд Трафорд “, откакто поведе с 2:0, само че позволи 2 попадения за 8 минути и в последна сметка трябваше да се задоволи с равенството.

„ Червените дяволи “ се намираха във внушителна поредност от 13 срещи на своя земя, приключили с триумф, но инкасираха ранно попадение и мъчно доближиха до чисти голови положения преди почивката.

След нея те заиграха надалеч по-добре, само че страхотни изяви на вратаря Илан Меслие им попречиха да стигнат до цялостен поврат.

Така намиращият се тъкмо над чертата на изпадащите отбор на Лийдс, воден от трима краткотрайни наставници, измежду които и някогашния помощник-треньор на Юнайтед - Майкъл Скубала, към този момент има 19 точки и е на 1 от намиращия се в рисковата зона Евертън.

„ Червените дяволи “ на Ерик загар Хаг пък остават 3-и с 43 пункта от 22 изиграни дуела.

В днешния италианският младеж Дегнант Гното откри резултата още преди да е изтекла първата игрова минута.

Той получи от Патрик Бамфорд, напредна с топка в крайници и от границата на наказателното поле я прати мощно в долния ъгъл на Давид де Хеа.

Впоследствие испанският пазач трябваше да прави 2 спасявания, с цел да опази вратата си от второ попадение.

Малко след почивката обаче той бе беззащитен, защото Рафаел Варан си заби автогол и направи резултата 2:0 в интерес на Лийдс.

Това се случи в 48-ата минута, а в 59-ата наставникът на домакините реагира с двойна промяна.

Ходът на нидерландеца даде резултат, тъй като единствено 3 минути по-късно Маркъс Рашфорд понижи след асистенция на Диого Дало.

В 70-ата минута пък появилият се от пейката Джейдън Санчо оформи крайното 2:2 след техничен удар от близко при безредие в наказателното поле на Лийдс.

Така Манчестър Юнайтед и Лийдс взеха по точка от отсрочената среща от 8-мия кръг на британската Висша лига и не излъчиха победител в „ Дербито на розите “.

Манчестър Юнайтед - Лийдс 2:2