Победителят в Обиколката на Италия Примож Роглич даде пресконференция, на

...
Победителят в Обиколката на Италия Примож Роглич даде пресконференция, на
Коментари Харесай

Примож Роглич пропуска Тур дьо Франс

Победителят в Обиколката на Италия Примож Роглич даде конференция, на която разгласи, че няма да взе участие в Обиколката на Франция.

33-годишният словенец, който кара за отбора на Йъмбо-Висма, разгласи, че ще си вземе къса отмора, след което ще концентрира напъните си върху Обиколката на Испания.

" Наслаждавам се на успеха в Джирото, тъй като от нея следват някои сладки отговорности ", сподели Роглич в Любляна.

" Няма да отивам на Тура, само че евентуално ще карам на Вуелтата. Почти съм сигурен, че Обиколката на Испания ще бъде идващото ми надпревари. Истината е, че в никакъв случай не е имало вид да карам в Тур дьо Франс ", сподели той и добави, че не възнамерява присъединяване и на международното състезание по шосейно колоездене, което ще бъде през август в Шотландия.

През май Роглич стана първият словенец, който печели Джирото, а през септември ще се опита да завоюва за четвърти път в кариерата си Вуелтата.

Обиколката на Испания стартира на 26 август, а тази на Франция - на 1 юли, написа Българска телеграфна агенция.
 Примож Роглич си подсигурява спечелването на
Примож Роглич си подсигурява спечелването на " Вуелтата "

За втора поредна година!
Източник: topsport.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР