Победителката в конкурс за красота в Крим бе осъдена да

...
Победителката в конкурс за красота в Крим бе осъдена да
Коментари Харесай

Изпратиха в затвора Мисис Крим за украинска песен

Победителката в конкурс за хубост в Крим бе наказана да заплати санкция за това, че е популяризирала видеоклип, на който извършва украинска патриотична ария, съобщи Франс прес, като се базира на управляващите в " съветската република ".

На записа, оповестен в обществени мрежи предишния месец, две млади дами, едната от които е 34-годишната победителка в състезанието " Мисис Крим 2022 " Олга Валеева, пеят песента " Червона Калина ", която е възприемана от съветските управляващи като химн на украинските националисти.

Видеоклипът в това време бе заличен, само че преди този момент притегли вниманието на полицията.

" Министерството на вътрешните работи " на " Република Крим " заяви през днешния ден, че е задържало " две дами, които на видеоклип извършват химна на екстремистка организация ".

То разгласява видеозапис, на който две млади дами с преднамерено разфокусирани лица се извиняват.

" Поднасям откровените си извинения за това, че изпях песента " Червона Калина ", с чието значение не бях осведомена ", споделя едната от тях, която наподобява на Олга Валеева.

" Изпяхме песента, без да влагаме в това някакво изключително значение ", написа в Инстаграм Валеева, която е родом от Полтава, Източна Украйна.

Двете дами са се признали за отговорни, че са дискредитирали съветската войска. Те са наказани надлежно на по 10 дни затвор и санкция в размер на 40 хиляди рубли (680 евро).


ТЕМА преди 2 часа 1717 преди 4 часа 1044 преди 5 часа 861
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР