Победителката на „Странджа“ Елмира Азизова е готова да се бие

...

Руска боксьорка била вариант за националния

Победителката на „ Странджа “ Елмира Азизова е подготвена да се бие за страната ни
Боксът ни се е разминал с натурализирането на рускиня, научи „ Мач Телеграф “. Става въпрос за 33-годишната в този момент Елмира Азизова. Боксьорката от Казан е позната у нас най-много поради представянето си на юбилейния 70-и шампионат „ Странджа “. Тогава тя победи в категория до 69 година, а за огромния трофей от най-старата боксова конкуренция в Европа бе класирана като втора подгласничка на българската звезда Станимира Петрова.

Тогава международната ни и двукратна европейска шампионка завоюва третата Купа „ Странджа “ в кариерата си. Елмира се върнала у нас преди няколко месеца и била подготвена да се бие за страната ни, само че внезапно се появили административни спънки за натурализирането ни. Тя се е занимавала също по този начин с карате и кикбокс. Преди да блесне на „ Странджа “, от боксовите шампионати на Русия печели сребро и три бронзови медала. Освен при 69-килограмовите гордостта на Татарстан се е качвала на кръга и в категория до 75.