Победител при осемгодишните момичета е Светлана Русиева от Украйна, следвана

...

35 деца участваха в първия шахматен турнир Георги Раковски в Котел

Победител при осемгодишните девойки е Светлана Русиева от Украйна, следвана от Ивона Русева ШК „ ЦСКА " и Амбар Кръстева от ШК „ Сините камъни " - Сливен. При момчетата първо място зае Стоян Илиев, следван от Павел Лозанов и Иван Екимов.

В групата до 10 години първото място е за Станимира Русева, пред Микаела Кирязова и Василена Очкова от ШК Сините камъни (Сливен). При момчетата първенец стана Виктор Арабаджиев, втори се подреди Никола Асенов, а трети - Ханко Кръстев.
 130 състезатели ще премерят сили в Първия интернационален шахматен фестивал в Котел 130 състезатели ще премерят сили в Първия интернационален шахматен фестивал в Котел
При 12-годишните призовите места са за Георги Димитров, Кристиян Александров и Антоан Амонос и Кристина Данева и Мария Очкова при девойките.

Всички призьори във възрастовите групи до 8, 10 и 12 години получиха медали и дарове от уредниците на шампионата.