Победи с големи разлики се получиха в повечето от неделните

...

Големи разлики в неделните мачове от ББЛ А група

Победи с огромни разлики се получиха в множеството от неделните мачове, които се изиграха в три от районите на ББЛ А група.

Вихър Айтос реализира четвърта поредна победа в район Юг, откакто надделя безапелационно Пловдив Мамбас с 86:56 на негов терен в зала „ Сила “. Само няколко минути игра бяха нужни на баскетболистите на Дечо Коешинов да натрупат двуцифрена разлика, а след 10 минути игра водеха с 24:12. Темпото се резервира и през втория интервал, като на почивката те дръпнаха с 44:23. Домакините продължиха да вършат доста пропуски и след паузата, отстъпваха съществено в подкошието и след едвам 7 маркирани точки в третата част, след края й изоставаха с 30:72. Пловдив Мамбас въпреки всичко завоюва последната четвърт, само че на процедура към този момент мачът се доиграваше.

Йордан Киров бе най-резултатен за спечелилите с 23 точки, като вкара и 7 тройки. Стоян Петков има 16 точки с 10 битки. Константин Коев остана на крачка от впечатляващ трипъл-дабъл със своите 15 точки, 20 битки и 8 асистенции. Симеон Апостолов има 14 точки, с 12 е Стоян Милчев. За противника Дилян Барбов осъществя 17 точки, Златомир Дончев е с 11 и 9 битки.

На Изток Шоутайм продължава без загуба, откакто обърна Черно море Тича -2 с 86:71 в залата на Икономическия университет във Варна за десетата си поредна победа. Успехът не пристигна по никакъв начин елементарно, защото съвсем през цялото първо полувреме „ моряците “ имаха преимущество. Те поведоха с 27:18 след 10 минути игра, а на почивката задатъкът им бе 7 – 38:31. Ключова обаче се оказа серия от 20 следващи точки, с която Шоутайм започва второто полувреме и преди заключителната четвърт към този момент водеше с 56:49. Черно море Тича -2 се приближи единствено на 5 при започване на последната част, само че правеше куп пропуски през целия мач и разреши на съперника си още веднъж да натрупа двуцифрена преднина и да завоюва.

Красимир Димитров бе най-резултатен за спечелилите с 22 точки, като записа още 9 битки и 9 асистенции. Веселин Георгиев се регистрира с 19 точки, Александър Иванов има 12, с 10 и 11 битки е Ростислав Алексов. За противника по 23 точки осъществиха Любомир Керемедчиев (8 битки, 8 асистенции) и Мерд Адем.

Дунав Русе завоюва единствения мач в район Център, изигран през днешния ден. В зала „ Никола Петров “ отборът се наложи над домакина Локомотив Горна Оряховица с 96:58  и остава водач във краткотрайното класиране. Баскетболистите на Руслан Русев започнаха доста мощно срещата и още след 10 минути игра се откъснаха с 29:8. Те поддържаха разлика от към 20 точки през втория интервал, само че на почивката противникът им понижи за 28:40. Резултатността се подвигна доста след паузата, само че Дунав още веднъж стартира да усилва задатъка си и последната четвърт стартира при 74:51 в негова изгода. Локомотив означи едвам 7 точки в оставащото време и русенци направиха триумфа си още по-изразителен. Победителите вкараха 13 тройки против едвам 4, като имаха и съществено преимущество в подкошието.

Теодор Трифонов приключи с 29 точки и 12 битки за спечелилите, а дабъл-дабъл направи и Стоян Ганев – 23 точки и 14 битки. Иван Живков се регистрира с 14 точки. За Локомотив Фурууа Брендакс има 11 точки и 8 битки, а с 10 точки и 7 битки е Тони Прокопиев.