победи с 4:2 в двубой на Националния стадион Васил Левски

...

Лудогорец ошамари Локомотив София сред дъжд от голове

победи с 4:2 в дуел на Националния стадион " Васил Левски " от 18-тия кръг на . Срещата предложи цели 6 попадения, като и двата отбора нападнаха и сътвориха голям брой положения.
Разградчани тотално преобладаваха в срещата през първата част, като Пиерос Сотириу откри в 5-ата минута след осъществяване на корнер. В 38-ата минута кипърският нападател осъществя дузпа, отсъдена за игра с ръка на Божидар Кацаров. Жордан Икоко направи 3:0 в края на първото полувреме. Локомотив София не насочи нито един прецизен удар до почивката, като гостите преобладаваха на терена.
Втората част започва стремително, като още с първата офанзива Октавио понижи на 1:3. Лудогорец нанесе бързо ответен удар и Десподов получи центриране отдясно, с цел да направи резултата 4:1. Локомотив стигна до нов гол в 65-ата минута, когато Пламен Крачунов с глава понижи резултата. " Железничарите " поеха самодейността през втората половина и насочиха повече удари, до момента в който разградчани минаха в по-спокойно движение и поеха играта в своята половина.
С триумфа Лудогорец продължава да води в Първа лига с 42 точки. Локомотив София остава с актив от 15 точки. За разградчани следва домакинство на Пирин в идващия кръг, до момента в който Локомотив София ще играе вкъщи против Арда.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ
Във втората минута Лудогорец стигна до корнер. Десподов центрира без офанзивата да продължи. Каули Оливейра стреля в 4-ата минута отвън рамките на вратата.
5` - 0:1! Десподов подаде късо от корнер с Каули, по-късно центрира към Георги Терзиев и той смъкна за Пиерос Сотириу, който се разписа за 1:0 в интерес на Лудогорец!
В 8-ата минута Доминик Янков изведе Кирил Десподов на комфортна позиция. Десподов стреля с левия крайник доста неопределено. Лудогорец продължи да натиска като Икоко в 10-ата минута нападна отдясно. Топката беше избита от бранителите на Локомотив София.

Отново Десподов стреля в 13-ата минута, като Любенов мазета топката. Темпото спадна, като разградчани продължиха да владеят самодейността. Локомотив София мъчно намираше опция да нападна противника.
В 25-ата минута Октавио подаде към Селсо Рабосо. Селсо опита отдалечен удар, който беше извънредно неакуратен. В 32-ата минута Пламен Крачунов получи жълт картон след нарушаване против Каули.
38` - 0:2! В 35-ата минута Десподов стреля от фал. Топката рикошира в Божидар Кацаров, като останаха подозрения за игра с ръка. Реферът отсъди дузпа след разглеждане на обстановката от VAR. Пиетрос Сотириу застана зад топката и не сбърка от бялата точка!
В 40-ата минута Десподов центрира към Каули и не се стигна до нищо рисково.
45` - 0:3! В 45-ата минута Икоко получи страховит пас отдясно и напредна. Бранителят без никакъв проблем овладя топката и с прехвърлящ удар направи резултата 3:0.
ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ
46` - 1:3! Октавио с мощен удар още в първата офанзива на второто полувреме понижи резултата. Той получи топката отдясно и не се поколеба да я изпрати в мрежата.

47` - 1:4! Разградчани дадоха отговор стремително и Кирил Десподов засече центриране на Икоко отдясно.
Пинсон опита да измисли нещо по-интересно в 51-ата минута, само че Падт мазета в корнер. Минута по-късно Стойчо Атанасов влезе вместо Христо Иванов за Локомотив София. Мачът продължи в познатото движение, като Лудогорец имаше превес във владеенето на топката.
В 60-ата минута Сисиньо получи жълт картон. Така той ще пропусне идващия дуел на разградчани, който е против Пирин. Минута по-късно Каули изведе Десподов самичък против вратаря. Любенов се намеси с крайници. Валентин Николов изпрати топката подло в наказателното поле на Лудогорец и Падт се намеси.
65` - 2:4! Николов центрира още веднъж и Пламен Крачунов засече топката и я прати в мрежата на Падт.
В 72-ата минута Лудогорец стигна до ъглов удар. Локомотив стартира да пробва да пресира Лудогорец за да пресече някой неверен пас. Октавио центрира в 75-ата минута и отбраната на разградчани се оправиха.
В 80-ата минута Локомотив стигна до нова опция, само че стражът на Лудогорец Падт хвана топката без да изпитва проблеми. В 86 минута Лудогорец нападна посредством Чибота, само че той беше блокиран от отбраната на Локомотив София.
СЪСТАВИ
Локомотив София: 24 Александър Любенов, 13 Селсо Рапосо, 6 Пламен Крачунов, 89 Матеус Роча, 26 Красимир Милошев, 22 Владимир Семерджиев, 44 Божидар Кацаров, 58 Октавио Мерло, 93 Виржил Пинсон, 10 Валентин Николов, 8 Христо Иванов
Лудогорец: 1 Серджио Падт, 4 Неусиано Гусмао, 5 Георги Терзиев, 8 Жоаким Араужо, 11 Кирил Десподов, 19 Пиерос Сотириу, 22 Джордан Икоко, 23 Мануел Кафумана, 24 Оливие Вердон,64 Доминик Янков, 95 Каули Соуса
ПРЕДИ МАЧА
Възпитаниците на Станислав Генчев са отпред в класирането на Първа лига с актив от 39 точки, на 7 пред втория ЦСКА. Локомотив София ще се бори да не изпадне единствено сезон откакто завоюва промоция за Първа лига, като към този момент е на 12-то място и има 15 точки.
През август разградчани не пощадиха противника си, като завоюваха с разгромното 5:0. В последните 11 мача сред двата тима Локомотив София няма победа. На два пъти " железничарите " стигаха до равенства - 2:2 през 2014 година и 0:0 през 2015 година
Любопитен факт е, че Лудогорец позволи единствените си две загуби през кампаният като посетител - разградчани изгубиха с 0:1 от Славия и с 0:2 от ЦСКА 1948 надалеч от вкъщи.
Източник: sportlive.bg