победи с 3:1 като гост Тондела в мача от 21-ия

...

Бенфика се надигна след двете загуби

победи с 3:1 като посетител Тондела в мача от 21-ия кръг на Лига Португал и още веднъж се приближи на 6 точки от първенеца (Лисабон), който заема второ място в класирането. Убедителен водач е. " Драконите " имат с цели 12 точки повече от.

" Орлите " се показват нерешително през сезона, а в предходните си два мача позволиха загуби. Те отстъпиха с 1:2 на във финала за Купата на Лигата, а няколко дни по-късно се провалиха вкъщи против Жил Висенте в шампионата. Срещу Жил Висенте тимът сподели доста по-добро лице и относително елементарно взе своето.

Бразилецът откри резултата в 23-ата минута след чудесна асистенция на Алехандро Грималдо. Малко преди този момент съдията анулира гол на домакините поради засада. В 34-ата минута получи пас от и от ъгъла на наказателното поле не остави никакъв късмет на вратаря Педро Тригейра.