победи като гост на Лийдс с 1:0 в мач от

...

Закъсалият Нюкасъл взе глътка въздух срещу Лийдс

победи като посетител на Лийдс с 1:0 в мач от 23-тия кръг на . Гола на " свраките " означи Джонджо Шелви в 75-ата минута, като извърши тъкмо директен свободен удар.
Първата опция беше пред домакините. В 11-ата минута Даниел Джеймс стреля, само че не затрудни вратаря Мартин Дубравка. В 29-ата минута Шелви беше покрай гола за Нюкасъл и принуди стража Меслиер да се намеси. Първото полувреме мина равностойно, като и двата отбора се регистрираха с голям брой неточни удари.

Равностойната игра продължи и през втората част. В 67-ата минута Даниел Джеймс опита отдалечен удар, като той беше блокиран от бранител на " свраките ". В 75-ата минута Нюкасъл получи правото да извърши директен свободен удар. Джонджо Шелви застана зад топката и не сгреши.
С триумфа Нюкасъл събра 15 точки в класирането и е на 18-то място. Лийдс е 15-ти с актив от 22 точки. За Лийдс следва посещение на Астън Вила, до момента в който идващият мач на Нюкасъл е домакинство на Евертън.
Източник: sportlive.bg