победи Черно море с 2:0 в мач от 19-тия кръг

...

Вдъхновен ЦСКА спря рекордна серия на Черно море

победи Черно море с 2:0 в мач от 19-тия кръг на . Още при започване на срещата " алените " поеха самодейността и не оставиха на противника да сътвори нищо рисково. " Моряците " нямаха насочен удар към вратата през първото полувреме, до момента в който ЦСКА стреля 7 пъти.
В 20-ата минута резултатът беше открит, откакто Яник Вилдсхут центрира отляво, като Йоан Баи засече топката и я прати неспасяемо във вратата. Поради рикошет обаче попадението беше записано като автогол на Мартин Дичев. В 43 минута Жоржи Кайседо засече центриране на Йоан Баи и след инспекция на VAR попадението беше зачетено.
През второто полувреме ЦСКА се поприбра в личната си половина и позволи Черно море да насочи няколко удара. В 77-ата минута Дробаров фаулира Калоян Кръстев в наказателното поле. Реферът Никола Попов първо отсъди дузпа, само че след в допълнение разглеждане я анулира.
След дуела ЦСКА е втори в класирането с 36 точки, до момента в който Черно море е трети с 32. С тази среща годината за варненци завършва, до момента в който за " алените " следва посещение на Арда на 16 декември.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

В 3-ата минута Чакакович изведе Жорди Кайседо отляво. Живко Атанасов мазета удара на еквадореца в корнер. Баи центрира от ъгловия удар към Метс и топката беше изчистена.
В 7-ата минута " армейците " пробваха нова офанзива отляво посредством Мазику. Бранителят си поведе топката прекомерно мощно. Три минути по-късно Чатакович опита независима акция в наказателното поле, където беше спрян от Влатко Дробаров.
В 13-ата минута Кайседо извее Вилдсхут наляво. Иван Дюлгеров в точния момент съкрати дистанцията и избави.

20` - 1:0! Яник Видсхут напредна по левия фланг, центрира към Йоан Баи, който от близка отдалеченост незабавно стреля и се разписа. Поради рикошет обаче попадението беше записано като автогол на Мартин Дичев.
ЦСКА продължи да натиска и в 24-ата минута Кайседо изскочи зад тила на отбраната. Живко Атанасов съумя да неутралира деветката на " армейците ". Две минути по-късно Вилдсхут беше доста покрай гола след удар към далечния ъгъл.
В 29-ата минута " моряците " пробваха контраофанзива посредством дълъг пас към Сердюк. Димитър Евтимов изпревари украинеца. Само минута по-късно Кайседо беше изведен от Вилдсхут и пропусна златна опция, като изстрелът му мина в навън.
В 34-ата минута ЦСКА получи правото да извърши директен свободен удар. Чатакович стреля над вратата.
45` - 2:0! В 43-ата минута Йоан Баи центрира към Жорди Кайседо, като еквадорецът стреля с глава и вкара. Голът в началото беше анулиран заради засада на Баи, само че след разглеждане на VAR попадението беше зачетено!

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ
Родриго Вилела влезе на полувремето за Черно море на мястото на Живко Атанасов. Веднага беше ориентирано центриране към него, което беше несполучливо. Карло Мухар почисти топката към Кайседо. Жорди Кайседо напредна и беше спрян от Влатко Дробаров.
В 49-ата минута Иван Дюлгеров трябваше да излиза отвън наказателното поле, с цел да пресече топката, тя попадна в Кайседо, който не съумя да се възползва от грешката.
В идната офанзива Черно море стигна до корнер. Евтимов хвана центрирането и не срещна компликации. В 52-ата минута Сердюк стигна до топката, само че беше в състояние на засада.
В 57-ата минута Чатакович изведе Вилдсхут в наказателното поле. Нидерландецът върна към Мазику, който центрира. Даниел Димов беше на място и мазета. Черно море опита нова офанзива и Василев стреля доста неопределено.

В 60-ата минута Метс се подхлъзна, като грешката му не съумя да докара до заплаха пред вратата на домакините. В 62-ата Пабло Гарсия стреля технично, само че и доста високо. В 65-ата минута на мястото на Чатакович влезе Тибо Вион.
В 66-ата минута Димитър Евтимов избави мощен удар на Велислав Василев. Три минути по-късно ЦСКА стигна до корнер и Йоан Баи центрира. Димов почисти топката.
В 73-ата минута Илиан Илиев пусна Зе Гомеш вместо Йевхен Сердюк. В 77-ата минута Влатко Дробаров фаулира Калоян Кръстев в наказателното поле. Първоначално асистентите подсказаха, че това е дузпа. След това Никола Попов прегледа самичък обстановката и не отсъди углавен удар.
Темпото спадна в последните 10 минути, като силите на Черно море се поизчерпаха. В 88-ата минута " моряците " стигнаха до корнер. Даниел Димов направи фал в нахлуване.
СЪСТАВИ:
ЦСКА: 25 Димитър Евтимов, 19 Иван Турицов, 2 Юрген Матей, 20 Карол Метс, 18 Брадли Мазику, 3 Жеферсон Телес, 24 Карло Мухар, 11 Хамза Чатакович, 30 Яник-Сони Вилдсхут, 7 Йоан Баи, 9 Жорди Кайседо
Черно море: 25 Иван Дюлгеров, 6 Виктор Попов, 3 Живко Атанасов, 28 Влатко Дробаров, 32 Мартин Дичев, 27 Даниел Димов, 71 Васил Панайотов, 23 Пабло Гарсия, 9 Евгений Сердюк, 17 Велислав Василев, 15 Леандро Андраде
ПРЕДИ МАЧА
Черно море няма загуба в 11 следващи турнирни мача, като по този начин изравниха върха на клуба и са на трето място в класирането. Ако " моряците " завоюват, те ще изместят ЦСКА от втората позиция.
В началото на акцията " алените " завоюваха гостуването си на " Тича " с минималното 1:0. Тогава голът беше вкаран от Жорди Кайседо. Предишните две срещи сред отборите също приключиха с победи за ЦСКА.
Последният триумф на Черно море беше през 2019 година, когато варненци победиха с 3:1 на стадион " Българска войска ". В исторически проект това е единствено една от трите турнирни победи на Черно море като посетител на " алените ".
Източник: sportlive.bg