Победата над Шахтьор Солигорск бе 15-а за Лудогорец като гост

...

Лудогорец изпревари Левски и Литекс

Победата над Шахтьор Солигорск бе 15-а за Лудогорец като посетител в евротурнирите. "Орлите” към този момент са на второ място измежду българските клубове за всички времена по триумфи на непознат терен. С триумфа над отбора от Беларус в Белград Лудогорец изпревари Левски и Литекс, които имат по 14 победи отвън България в мачове от евротурнирите. Първи е ЦСКА с 28 победи от 120 гостувания. Голът на Кирил Десподов във вратата на Шахтьор пък бе под номер 60 за Лудогорец при гостувания в Европа. Балансът на отбора от Разград на непознат терен включва още 15 равенствата и 21 загуби. Освен това Белград продължава да е най-щастливият град за Лудогорец в Европа. „ Орлите” изиграха четвърти евромач (и четирите бяха реванши) в сръбската столица и за четвърти път отстраниха своя съперник. Балансът е три победи и една тъждество, а отстранените тимове са Партизан (два пъти), Цървена звезда и Шахтьор Солигорск. Валдас Дамбраускас пък е вторият задграничен треньор на Лудогорец, който стартира с две победи и две сухи мрежи, отпред на отбора в Европа. Първият бе Пауло Аутуори през 2018-a. Бразилецът победи северноирландския Крусейдърс със 7:0 и 2:0./ "Мач Телеграф " Още вести четете в днешния брой на "Мач Телеграф "