Победата на Барселона над Бетис снощи предизвика много дискусии с

...

Съдийските полемики на Бетис - Барса

Победата на Барселона над Бетис нощес провокира доста полемики с значително противоречиви решения на съдията Санчес Мартинес. Още в третата минута Клеман Лангле препречи пътя на топката с ръка. Реферът вярно назначи дузпа след ревизиране на видеоповторението. Според съдийския анализатор на AS Итуралде Гонсалес арбитърът даже е трябвало да изгони френския бранител. Мнението на Гонсалес е изключение и множеството анализатори не виждат повече от жълт картон в тази обстановка. В 38-ата минута Сержи Роберто рискува да бъде изпъден след нарушаване в краката на Карлес Аленя. Първият жълт картон на Роберто беше бистър, откакто каталунският футболист очевидно задържа с две ръце собствен противник. В 38-ата Роберто влезе остро в краката на Аленя, само че реферът реши, че няма картон и това провокира редица полемики. Изравнителният гол на Серхио Бускетс за 2:2 също сътвори полемики. Останаха подозрения за нарушаване в офанзива на Клеман Лангле. Реферът не прегледа детайлно обстановката и побърза да даде завършек на първото полувреме. Третият гол на Барселона след удар на Лангле е постоянен и няма нарушаване в офанзива. В 76-ата минута Набил Фекир беше изпъден с втори жълт картон след обидна имитация към съдията Санчес Мартинес. Реферът вярно не толерира циничното държание на френското острие. В 90-ата минута Марк Бартра очевидно задържа с две ръце Лионел Меси в наказателното поле на севилския отбор. Незнайно за какво реферът не видя дузпа и не получи сигнал от своите видеопомощници. Примера дивисион 23 кръг, неделя 9 февруари  Реал Бетис 2:3краен резулат  Барселона