Победа с 4:1 доближи Левски“ до вечния съперник ЦСКА. Сините“

...

„Левски“ подгони вечния съперник

Победа с 4:1 приближи „ Левски “ до безконечния противник ЦСКА. „ Сините “ към този момент са на 6 точки от „ алените “. Виновниците за това са двама – Станислав Костов и Габриел Обертан. Бившият „ армеец “ вкара два гола на „ Септември “, а същото направи и игралият за „ Манчестър Юнайтед “ французин.

Антони Иванов означи почетното попадение за символичните домакини от дузпа пет минути преди края.

С първите си две попадения със „ синия “ екип Костов към този момент има общо 8 на сметката си през сезона. Шест от тях осъществя през есента за някогашния си отбор “Пирин”.

Преди началото на дуела двата отбора излязоха на терена с тениски, на които бяха изобразени ликовете на внезапоно умрелите Павел Панов и Георги Марков. Двубоят даже бе пресечен в 5-ата минута за овации към именитите играчи. Запалянковците на „ Левски “ подвигнаха два транспаранта.

„ Георги, ще те помним постоянно! “, пишеше на единия.
Вторият бе отдаден на легендата Павел Панов.
„ Пальо, ти си цар “, гласеше другият голям транспарант.

Двубоят на националния стадион „ Васил Левски “ бе изгледан от Спас Русев, притежател на “сините”, Андрей Аспарухов, наследник на Гунди, и легендата Кирил Ивков.

Играчите на Делио Роси преобладаваха през целия мач и справедливо стигнаха до триумфа. Дебют за „ Левски “ записа Кали Тиам, който се понрави на почитателите с играта си.