Победа с 3:0 (25:17, 25:20, 25:15) гейма над ЦСКА донесе

...

Марица Пд за десети пореден път е шампион на България, би ЦСКА с 3:0

Победа с 3:0 (25:17, 25:20, 25:15) гейма над ЦСКА донесе на Марица (Пд) десетата поредна шампионска купа. " Жълто-сините " завоюваха третата среща от финала на Националната волейболна лига за дами Демакс, която се игра в зала " Христо Ботев " в София. оповестиха от клуба.

Марица поведе още при започване на мача, а първата част приключи след сполучлива офанзива на Мария Кривошийска за 25:17. Във втората домакините за малко поведоха с 3 точки при резултат 12:9, само че " жълто-сините " обърнаха и геймът беше извоюван след офанзива на Добрина Христоскова. Шампионската точка в третата част пристигна след пусната топка от страна на Ива Дудова за 25:15.

Никой тим до момента не е бил първенец 10 следващи пъти. Марица усъвършенства личния си връх, а ЦСКА пък за трета година остават със сребърните медали от шампионата.
Източник: glasnews.bg