Победа и две загуби записаха българските състезателки в 6-ия кръг

...

Победа и две загуби за родните шахматистки в 6-ия кръг на Европейското

Победа и две загуби записаха българските състезателки в 6-ия кръг на европейското самостоятелно състезание по шахмат за дами в Анталия (Тур).

Единственият триумф реализира Виктория Радева, която надигра с черните фигури Анастасия Протопопова. Българското дете-чудо Нургюл Салимова, която до този миг бе в Топ 5, отстъпи с белите против опитната французойка и втора във краткотрайното класиране Мари Себаг. Бившата международна шампионка Антоанета Стефанова пък позволи проваляне с черните против Сопико Хухашвили.

След представянето си във вчерашния ден 15-годишната Салимова се смъкна 20-о място в подреждането с актив от 4 точки, Виктория Радева е 54-а с 3.5 точки, а Антоанета Стефанова е 68-а с 3 точки.

Лидер във краткотрайното класиране е Алина Кашлинская (Рус) с 5.5 точки. След нея се подрежда Мари Себаг с 5 точки, а 12 шахматистки имат по 4.5 точки.

В шампионата, което е в 11 кръга по швейцарската система вземат участие общо 130 състезателки от Стария континент. Първите 14 в крайното класиране ще си обезпечат присъединяване в дебютния шампионат за Световната купа при дамите през август 2020 г.