Ще стигне ли и MotoGP до Маями?
По време на уикенда за Гран При на Маями във Формула 1 през предходната седмица в падока започнаха да се прокрадват клюки, че в близко бъдеще Маями може да семейства и на старт от MotoGP, който също да се организира на трасето към стадиона „ Хард Рок “.
Подобен ход беше избран като „ разумна стъпка “ от огромния началник на Либърти Медия Дерек Ченг по време на диалог с вложителите по-рано тази седмица. Както е известно от края на предходната година американската компания на практика има и MotoGP, откакто закупи испанската компания Дорна, която по-късно беше ребрандирана на MotoGP Sports Entertainment Group.
„ Казвали сме го и преди и ще продължим да го споделяме, Съединени американски щати е значим пазар за MotoGP. Така че преглеждаме всички благоприятни условия за разрастването на нашия бизнес тук – изясни Ченг. – Ще отнеме време, както се случи и с Формула 1, само че но виждаме, че има вкус и ще има пазар тук. Определено има интерес към прибавянето на нови надпревари в Съединени американски щати.
„ Маями наподобява разумната стъпка, тъй като там към този момент има писта. Има доста неща, които би трябвало да се изчистят. Дали пистата в Маями е подобаваща за MotoGP, където условията за сигурност са по-различни по отношение на тези във Формула 1. Отделно дали пазарът е подобаващ от комерсиална позиция. Но това са диалози, които ние ще проведем както с Маями, по този начин и с други заинтригувани страни, с цел да опитаме да открием вярната локация за разгръщане в Съединени американски щати “, добави още основният изпълнителен шеф на Либърти Медия, която има Формула 1 от края на 2016 година насам.
В момента MotoGP има единствено едно съревнование годишно на територията на Съединените щати, което се организира при започване на сезона на „ Пистата на Америките “ край Остин, Тексас. В същото време Формула 1 посещава Съединени американски щати по три пъти годишно за стартове в Маями, Остин и Лас Вегас.
Между 2008 и 2015 MotoGP имаше по две надпревари годишно в Съединени американски щати, а през 2013 тяхната численост беше три, като с изключение на в Остин стартове имаше още на „ Лагуна Сека “ в Калифорния и в Индианаполис. „ Лагуна Сека “ обаче изпадна от календара в края на сезон 2013, а две години по-късно и Индианаполис загуби своето място, което остави единствено „ Пистата на Америките “ като единствен хазаин на MotoGP в Съединените щати.
Подобен ход беше избран като „ разумна стъпка “ от огромния началник на Либърти Медия Дерек Ченг по време на диалог с вложителите по-рано тази седмица. Както е известно от края на предходната година американската компания на практика има и MotoGP, откакто закупи испанската компания Дорна, която по-късно беше ребрандирана на MotoGP Sports Entertainment Group.
„ Казвали сме го и преди и ще продължим да го споделяме, Съединени американски щати е значим пазар за MotoGP. Така че преглеждаме всички благоприятни условия за разрастването на нашия бизнес тук – изясни Ченг. – Ще отнеме време, както се случи и с Формула 1, само че но виждаме, че има вкус и ще има пазар тук. Определено има интерес към прибавянето на нови надпревари в Съединени американски щати.
„ Маями наподобява разумната стъпка, тъй като там към този момент има писта. Има доста неща, които би трябвало да се изчистят. Дали пистата в Маями е подобаваща за MotoGP, където условията за сигурност са по-различни по отношение на тези във Формула 1. Отделно дали пазарът е подобаващ от комерсиална позиция. Но това са диалози, които ние ще проведем както с Маями, по този начин и с други заинтригувани страни, с цел да опитаме да открием вярната локация за разгръщане в Съединени американски щати “, добави още основният изпълнителен шеф на Либърти Медия, която има Формула 1 от края на 2016 година насам.
В момента MotoGP има единствено едно съревнование годишно на територията на Съединените щати, което се организира при започване на сезона на „ Пистата на Америките “ край Остин, Тексас. В същото време Формула 1 посещава Съединени американски щати по три пъти годишно за стартове в Маями, Остин и Лас Вегас.
Между 2008 и 2015 MotoGP имаше по две надпревари годишно в Съединени американски щати, а през 2013 тяхната численост беше три, като с изключение на в Остин стартове имаше още на „ Лагуна Сека “ в Калифорния и в Индианаполис. „ Лагуна Сека “ обаче изпадна от календара в края на сезон 2013, а две години по-късно и Индианаполис загуби своето място, което остави единствено „ Пистата на Америките “ като единствен хазаин на MotoGP в Съединените щати.
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




