По време на Covid Немо Джоу губеше ума си“, заключена

...
По време на Covid Немо Джоу губеше ума си“, заключена
Коментари Харесай

Жените, които пренасят шаха в 21-ви век - с „bullet“ мачове и вирусни видеоклипове

По време на Covid Немо Джоу „ губеше мозъка си “, заключена у дома и си мислеше, че ще хубаво е да направиш малко пари.

Така че тя стартира да предава шах - и в този момент това се трансформира в кариера.

Жена гросмайстор - най-високата купа по шах единствено за дами - Джоу следваше тапия по стопанска система и математика в университета от Торонто по това време.

Тя започва собствен личен поток през 2020 година, откакто за първи път гостува в канал на другар, и моментът беше безукорен.

Няколко месеца по-късно беше пуснато шоуто на Netflix The Queen's Gambit. Заедно с пандемията това докара до шахматен взрив.

Каналът на Джоу бързо потръгна. Усещайки, че взривът е тук, с цел да остане, тя напусна университета, с цел да се концентрира върху новата си кариера.


Прочетете целия текст »
Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР