По традиция хиляди вярващи от цялата страна се стичат на

...
По традиция хиляди вярващи от цялата страна се стичат на
Коментари Харесай

Хиляди вярващи се стекоха на Кръстова гора

По традиция хиляди вярващи от цялата страна се стичат на Кръстова гора в нощта против огромния християнски празник Кръстовден, който църквата отбелязва на 14 септември, съобщи Българска национална телевизия.

Много от поклонниците още от рано сутринта са заели своите места по скатовете в подножието на храмовия комплекс " Света Троица ". Християните имат вяра, че в местнотта е скрита парченце от Светия кръст. Тя е наричана още Българската Света гора.

В 19 часа стартира вечернята , която се оглавява от Пловдивския митриполит Николай.

Единични са случаите на хора с защитни маски, само че пред всеки храм са сложени дезинфектанти и се следи да няма огромно скупчване на хора пред иконите в църквата " Покров на Света Богородица ".

Няколко часа отнемаше на вярващите да се придвижат до Кръстова гора. Първият полицейски пункт беше в село Борово, където колите се пропускаха по 10 през избран интервал от време.

Един от свещениците в манастира изясни, че се строят нови стаи за мъчно преносимите вярващи . Според отец Серафим, това е градеж със стаи за нощуване, идват заболели хора и по тази причина се вършат спомагателни места.

В новата сграда ще има още 50 места за нощувка към съществуващите сега 80.
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР