По тези нови правила от 230 регистрирани компании, 144 не

...
По тези нови правила от 230 регистрирани компании, 144 не
Коментари Харесай

Повече от 50% от застрахователите в Русия остават без лиценз

По тези нови правила от 230 регистрирани компании, 144 не дават отговор на условията и евентуално ще бъдат закрити.
Това предизвести на семинар в Санкт Петербург Александър Биков от съветския осигурителен съюз.

Повишават се условията към капитала на застрахователите-той не може да е по-малко от 300 милиона рубли.
Особено сложна става обстановката за фирмите, правещи застраховки "Живот ". Те би трябвало да имат капитал от 450 милиона рубли, а от 29 работещи компании 34 са под тази граница.
Предполага се, че Централната банка на Русия ще предприеме ограничения за санация на изпадналите от условията застрахователи. част от тях ще бъдат национализирани, като за оздравяването им ще бъде основан специфичен фонд.
На друга част ще им бъде лишен лиценза за работа на застрахователния пазар. Освен това, Централната банка ще има цялостен надзор върху бизнеса и ще може да постанова ограничавания и възбрана за обособени покупко-продажби.
Източник: dir.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР