Ниагарският водопад отново ще грейне в цветовете на българския трибагреник
По случай Деня на Съединението България ще бъде почетена с впечатляващо светлинно шоу
Ниагарският водопад още веднъж ще се трансформира в сцена за светлинен театър, отдаден на Деня на Съединението на България. Емблематичният водопад ще бъде огрян в цветовете на българския трикольор - бяло, зелено и алено. Инициативата е проведена от Генералното консулство на България в Торонто с поддръжката на общината на град Ниагара Фолс и парк „ Ниагара ".
„ Уважаеми сънародници, на 5 септември, в 22:00 ч. локално време, Ниагарският водопад ще грейне в бяло, зелено и алено, с цел да отбележим Деня на Съединението на Източна Румелия и Княжество България ", оповестиха от дипломатическата задача в поканата си към българската общественост.
За тези, които няма да имат опция да участват онлайн, е планувана онлайн връзка посредством профилите на Генералното консулство на България в обществените мрежи Фейсбук и Instagram, което ще разреши на всички искащи да станат част от страстта на събитието, даже и от разстояние.
Източник: cross.bg
КОМЕНТАРИ




