По-рано Павел каза, че е готов да назначи 71-годишния победител на

...
По-рано Павел каза, че е готов да назначи 71-годишния победител на
Коментари Харесай

Андрей Бабиш все пак ще е премиер на Чехия

По-рано Павел сподели, че е готов да назначи 71-годишния победител на изборите веднага, откакто той изясни по какъв начин ще се оправи с спора на ползи, който би имал като началник на държавното управление и по едно и също време притежател на огромен бизнес.

Президентът одобри решението, определено от Андрей Бабиш, като обществен ангажимент освен към него, само че към целия чешки народ “, се споделя в изказване на канцеларията на президента, осведоми Българска телеграфна агенция.

Новото държавно управление ще поеме ръководството незабавно, откакто президентът назначи министрите, номинирани от новия министър председател. Павел уточни, че е срещу един от претендентите, само че това няма безусловно да забави процеса, отбелязва Ройтерс.

Бабиш има намерение да поеме поста в точния момент, с цел да съставлява страната на срещата на върха на Европейски Съюз на 18 и 19 декември.

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР