По предложение на президента Румен Радев България ще бъде домакин

...
По предложение на президента Румен Радев България ще бъде домакин
Коментари Харесай

България ще бъде домакин на инициативата „Три морета“

По предложение на президента Румен Радев България ще бъде хазаин на Шестата среща на върха на районната самодейност „ Три морета “. Тя сплотява 12 страни от Европейски Съюз ситуирани сред Адриатическо, Балтийско и Черно море, и е подкрепяна интензивно от Съединени американски щати.
Българското домакинство беше разисквано през днешния ден на среща на Румен Радев с дипломат Херо Мустафа и с американска делегация, която е на посещаване у нас, оповестиха от прессекретариата на президента. Делегацията е водена от Матю Бойс – заместник-помощник държавния секретар на Съединени американски щати. На срещата участва и вицепрезидентът Илияна Йотова.

Българският държавен глава насочи покана за присъединяване във форума към президента на Съединени американски щати по време на срещата на върха на НАТО в Лондон.

Инициативата „ Три морета “ е основана през 2015 година и цели да се насърчи транспортната, енергийната и цифровата съгласуваност в района посредством взаимни планове. На срещите на върха страната ни е представлявана от българския президент, по чиято концепция и след съвещания с останалите страни участници България ще бъде хазаин на форума на високо ниво през идната година. Румен Радев и участниците в срещата бяха единомислещи, че „ Три морета “ предизвиква изискванията за икономическо и обществено развиване в страните от Източна Европа, ускорява комерсиалните контакти, усъвършенства енергийната, транспортна и цифрова инфраструктура. Българският президент акцентира и смисъла на просветителната и научна съгласуваност за развиването на района.

България високо цени поддръжката на Съединени американски щати в напъните на страната ни в битката с корупцията и за одобряване на върховенството на закона. Ефективни резултати в тази тенденция ще се реализиран единствено с праволинеен метод в духа на демократичните полезности, съобщи още президентът Румен Радев по време на срещата.

Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР