По повод на публикация в сайта „Епицентър“ от 22.12.2019 г.

...
По повод на публикация в сайта „Епицентър“ от 22.12.2019 г.
Коментари Харесай

Нападали Йончева тенденциозно и целенасочено

" По мотив на обява в уеб страницата „ Епицентър “ от 22.12.2019 година с създател Светлана Шаренкова, озаглавен „ Кого съставлява Елена Йончева в Европарламента? “, пресофисът на депутата от Европейския парламент Елена Йончева употребява правото си на отговор със следното изказване:

Правото на самостоятелен избор на европарламентаристите е основата на действието на Европейския парламент и гаранция за действителното използване на демокрацията. Всякакви опити този избор да бъде манипулиран, лимитиран или оказване на напън върху евродепут са неприемливи под никаква форма.

Във въпросната публикация манипулативно се изкривяват обстоятелства и се прави погрешно подстрекателство, че признатата Резолюция от Екологичен потенциал в отбрана на религиозните и малцинствени права опълчва България на Китайската национална република и волята на двете страни да бъдат стратегически и равноправни сътрудници. Заявява се, че отправената угриженост за правата на етническите и религиозни малцинства в Синдзян-Уйгурския самостоятелен регион са на декларативно равнище – без доказателства и обосновка. По мотив тези изказвания следва да се има поради следното:

Приетата резолюция е резултат от шокиращите разкрития от предишния месец по аферата " China Cables ". В пълномащабно интернационално следствие от журналистически консорциум, в който вземат участие медии като немските „ Зюддойче Цайтунг ", ВДР и НДР, а също по този начин БиБиСи, „ Ню Йорк Таймс ", „ Монд ", „ Ел Паис " и други бяха оповестени поверителни документи на Китайската комунистическа партия, разкриващи детайлности за нарушавания на човешките права в Северозападен Китай. Автентичността на документите беше доказана от водещи интернационалните специалисти.

Констатациите на специалистите бяха препотвърдени въз основа на сателитни изображения, както и данни, разкази на очевидци. Съгласно държавна стратегия към един милион хора са били случайно арестувани в места, наричани „ центрове за политическо превъзпитание “, за неустановен интервал от време. Тези превъзпитателни обекти се назовават също по този начин „ центрове за професионално образование “ и понастоящем това е най-мащабното в света всеобщо отнемане от независимост на етническо малцинство. Бяха оповестени сведения, че дребни деца са били изпращани в държавни домове за сираци даже в случай че единствено един от родителите им е арестуван в лагерите за интерниране. Обезпокоителен казус съставлява частта от програмата, обвързвана с прилаганите форми на кибернаблюдение и новите тактики за надзор, подкрепени от най-различни софтуерни нововъведения.

Прилаганите ограничения от страна на китайската страна за гарантиране на „ изчерпателен контрол “ на Синцзян са учредени на монтирането на електронно наблюдаване „ Skynet “ в главните градски региони, монтирането на GPS проследяващи устройства във всички моторни транспортни средства, потреблението на скенери за лицево различаване на контролните пунктове, гарите и бензиностанциите, полицията в Синцзян организира акция за събиране на кръв за в допълнение разширение въз основата от ДНК данни.

Подобни практики съставляват притеснителен казус и не могат да бъдат възприети или поощрявани от нито една европейска страна или европейска партия.

Въпреки изразената позиция на Българска социалистическа партия за развиване на връзките сред България и Китай на държавно равнище, както и на връзките с ръководещата Китайска комунистическа партия – в границите на партийната външна политика надали е възможно тези тоталитарни способи да бъдат безмълвно подминавани.

Независимо, че публикацията е написана от член на Националния съвет на Българска социалистическа партия считаме, че една лява европейска партия като Българска социалистическа партия не може да замълчава или да гласоподава срещу Резолюция, осъждаща такива невиждани нарушавания на човешките права. Още повече, че Българска социалистическа партия е партията, действително довела до демократизирането на България и във всички свои дейности се опълчва на връщането на отминали способи за надзор и напън над обществото.

Следва да се има поради, че китайски компании изнасят сходна техника за кибернаблюдение и тя може да бъде употребена против други малцинствени групи и в други страни.

България има свои малцинствени групи и сънародници в Турция, Сърбия, Албания, Украйна, Молдова и в отбрана на техните права можем да разчитаме само на обединената позиция и помощ на Европейски Съюз. В този подтекст в случай че желаеме поддръжка в бъдеще позицията ни следва да бъде кардинална и поредна в сегашното.

Във въпросния материал се декларира също по този начин, че битката за свободата на словото и срещу корупцията и лобизма надали не не са измежду целите на евродепутата Елена Йончева. Считаме сходни изказвания за безспорен цинизъм. В цялата си активност в българския Парламент, както и в Екологичен потенциал, Елена Йончева е потвърдила най-активна и поредна активност в битката с тези грозни за политическото ни настояще феномени.

Нарушенията при построяването на оградата по границата, нарушаванията при построяването на пътищата, аферата „ Кум гейт “ в Хасково, аферата „ Ало, Банов съм “ и други разкрития, показващи порочни практики се дължат основно на нейната целенасочена работа.
За това и няма по-преследван български народен представител с персонални нападки, изфабрикувани обвинявания, заведени каузи за заплашване и ограничение на активността в това направление.

Прави усещане обстоятелството на тенденциозните, невярни и целенасочени нападки върху активността на Елена Йончева в Екологичен потенциал. Такива дейности устройват само силите, целящи разколебаване измежду членовете и симпатизантите на Българска социалистическа партия в навечерието на значими за партията решения.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР