Детските градини в Бургас ще отбележат Деня на българския спорт
По мотив 17 май – Ден на българския спорт, във всички детски градини на Бургас ще се проведат спортно-подготвителни игри с присъединяване на стотици деца.
Инициативата има за цел да насърчи дейния метод на живот още от най-ранна възраст, да възпита у децата обич към придвижването, спорта и екипната работа, както и да сътвори позитивни страсти посредством разнообразни спортни и занимателни игри, съожщиха от Община Бургас.
Педагогическите екипи от детските градини са присъединили в спортния празник щафетни игри, извършения за експедитивност, сръчност и съгласуваност с топки и спортни уреди, както и демонстрации на двигателни умения, съобразени с възрастта на децата, като главен акцент ще бъде подложен върху насладата от придвижването и присъединяване.
Чрез тази самодейността Община Бургас показва своята поддръжка към работещите в областта на спорта и утвърждава смисъла на физическата интензивност за здравето и развиването на подрастващите.
Инициативата има за цел да насърчи дейния метод на живот още от най-ранна възраст, да възпита у децата обич към придвижването, спорта и екипната работа, както и да сътвори позитивни страсти посредством разнообразни спортни и занимателни игри, съожщиха от Община Бургас.
Педагогическите екипи от детските градини са присъединили в спортния празник щафетни игри, извършения за експедитивност, сръчност и съгласуваност с топки и спортни уреди, както и демонстрации на двигателни умения, съобразени с възрастта на децата, като главен акцент ще бъде подложен върху насладата от придвижването и присъединяване.
Чрез тази самодейността Община Бургас показва своята поддръжка към работещите в областта на спорта и утвърждава смисъла на физическата интензивност за здравето и развиването на подрастващите.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




