В Сандански отдадоха почит към библиотекарите
По мотив 11 май – Деня на библиотекаря, кметът на Сандански Атанас Стоянов и заместник-кметът Павлина Караджова посетиха Читалищна библиотека " Петър Караангов “ към НЧ " Отец Паисий-1919 “, с цел да изразят благодарност към труда на библиотечните експерти и тяхната роля в съхраняването на духовността и културната памет.
В знак на почитание към библиотекарите бяха връчени приветствен адрес и книги от най-четените модерни заглавия. От общинското управление подчертаха смисъла на библиотеките като пространства за познание, просвета и последователност сред поколенията.
" Във време на динамично всекидневие и цифров поток от информация библиотеките не престават да бъдат място, в което хората откриват смисъл, познание и ентусиазъм. Те остават живата връзка сред книгата, историята и бъдещето “, показаха по време на срещата представители на общинската администрация.
Специални поздравления бяха отправени към екипа на библиотеката: основния библиотекар Стаменка Панкова, както и към Атлаза Николова, Ваня Субашева-Баракова, Бойка Руйкова-Щърбева, Аглика Русакова, Надежда Кесарова, Соня Бояджиева и Снежана Христова.
От Община Сандански показаха признателност към библиотекарите за тяхната безрезервност, професионализъм и старания да съхраняват духовното благосъстояние на града и да предизвикват любовта към книгите измежду младежите.
В знак на почитание към библиотекарите бяха връчени приветствен адрес и книги от най-четените модерни заглавия. От общинското управление подчертаха смисъла на библиотеките като пространства за познание, просвета и последователност сред поколенията.
" Във време на динамично всекидневие и цифров поток от информация библиотеките не престават да бъдат място, в което хората откриват смисъл, познание и ентусиазъм. Те остават живата връзка сред книгата, историята и бъдещето “, показаха по време на срещата представители на общинската администрация.
Специални поздравления бяха отправени към екипа на библиотеката: основния библиотекар Стаменка Панкова, както и към Атлаза Николова, Ваня Субашева-Баракова, Бойка Руйкова-Щърбева, Аглика Русакова, Надежда Кесарова, Соня Бояджиева и Снежана Христова.
От Община Сандански показаха признателност към библиотекарите за тяхната безрезервност, професионализъм и старания да съхраняват духовното благосъстояние на града и да предизвикват любовта към книгите измежду младежите.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




