По последна информация от посолството ни в Делхи е установен

...
По последна информация от посолството ни в Делхи е установен
Коментари Харесай

Посолството ни в Индия установи контакт с още 6-има български граждани в Шри Ланка

По последна информация от посолството ни в Делхи е открит контакт с още шестима български жители, намиращи се на отмора в Шри Ланка, за които по-рано алармираха техни близки.

Шестима българи се намират в град Тамбуа. Единият от тях е удостоверил пред околните си, че всичките са добре. Посъветвани са да не подхващат пътувания и да изчакат нормализирането на обстановката в страната. Предадени са им и телефоните за връзка с посолството в Индия, което е готово да им окаже подпомагане при нужда.

Така задачата ни в Индия към този момент е във връзка 18 български жители в Шри Ланка. Всички те са невредими след атентатите от 21 април.

Шестима българи се намират в един от потърпевшите хотели при атентатите в Коломбо, само че не са били наранени. Други шестима български жители са в разнообразни градове, отвън Коломбо, и са посъветвани да изчакат цялостното усмиряване на обстановката преди да пътуват.

Българското посолство в Делхи е в непрекъснат контакт по линия на локалното консулско съдействие с посолствата на страните от Европейски Съюз в индийската столица, където се подава настояща информация от Коломбо. Посолството ни е в непрекъснат контакт и с хотели, и с лечебните заведения в Коломбо, където са настанени потърпевши при атентатите.

Българските жители са съветвани да поддържат връзка с посолството в Делхи, с околните си и да изчакат обстановката в Шри Ланка да се възстановява. Тя последователно се успокоява.

Препоръчително е българските жители в Шри Ланка да заобикалят места, в които се организират религиозни прояви или наоколо до религиозни храмове, а също и да демонстрират нерешителност, в случай че са наоколо до огромни събирания на хора, митинги или демонстрации.

Сред разпознатите досега задгранични жители, жертви на бомбените детонации в Шри Ланка, няма български жители. Няма данни и за ранени български жители. По последна информация от посолството ни в Индия 293 са починалите, 502 души са потърпевши при атентатите.

При нужда или при изключителна обстановка българските жители могат да се свържат с посолството на Република България в Делхи на тел.: + 91 11 26115549; +91 11 26115550, тел. в отвън работно време: + 91 9910999498.

Сигнали и молби за подпомагане се одобряват непрекъснато и на телефонните линии на Дирекция "Ситуационен център ": +359 2 948 24 04; +359 2 971 38 56 или имейл: [email protected].
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР