По-малко туристи, по-малко спасители, по-малко медицински пунктове по плажовете
По-малко спасители ще има на плажа във Варна и в околните курорти през септември, оповестява Българска национална телевизия. Някои от медицинските пунктове също ще бъдат закрити, тъй като и туристите са по-малко.
Заради понижения си състав, спасителите към този момент обхождат плажовете по двойки. “Това не значи, че понижаваме сигурността на посетителите по плажовете, ние компенсираме с обходни двойки ”, изяснява Иван Георгиев - шеф водноспасителна работа.
Концесионерите споделят, че през септември летовниците са по-малко, по тази причина и спасителите понижават. “През дейния сезон имаше 30 поста на нашия плаж, с 65 спасители. Сега след 1 септември са с 35-40% понижение ”, споделя Дирон Ръсовски - концесионер на варненски плаж.
Концесионерите обмислят обходни двойки спасители да има и през октомври, тъй като синоптиците дават обещание хубаво време. “Ще бъдат образувани на непринуден принцип двойки, които да обхождат плажната линия в курорта и при потребност да оказват помощ ”, споделя Иван Георгиев от БЧК.
Това лято в курорта " Златни пясъци " случаите в морето с съдбовен край са два. Спасителите предизвестяват, че морето през септември е рисково.
“Неприятното е, че има мощно слънце, хубаво време, а огромни талази и стават най-лошите произшествия ”, изяснява спасителят Димитър Димитров. Той и сътрудниците му приканват летовниците да съблюдават напътствията им, с цел да избегнат сериозни обстановки в морето.
Източник: novinite.bg
КОМЕНТАРИ




